Нова тактика Росії в Авдіївці: що там відбуваєтьсяСюжет

Нова тактика Росії в Авдіївці: що там відбуваєтьсяСюжет

Фото: Getty Images ЗСУ продовжують тримати оборону Авдіївки

Окупанти вже не штурмують місто “м’ясними хвилями”, а перейшли до хитріших дій, кажуть військові.

Російська армія після чотирьох місяців інтенсивних боїв прорвала оборону Авдіївки і наблизилася впритул до головної дороги, по якій український гарнізон отримує постачання. Наші захисники кажуть, що ворог почав застосовувати нову тактику, а саме положення ЗСУ ускладнює снарядний голод.

Зміна тактики

Командир 47 окремої механізованої бригади Дмитро Рюмшин розповів, що зараз росіяни не штурмують Авдіївку “м’ясними штурмами”, а атакують меншими групами за підтримки з неба.

Наступають на місто, за його словами, загони Шторм-Z і Шторм-V.

“Поки у нас є сили та засоби, ворог не зможе оточити Авдіївку. Зараз “м’ясними хвилями” вони вже не намагаються закидати, бо в них уже немає цих “м’ясних хвиль”. Періодично намагаються промацувати нашу оборону малими штурмовими групами, перед цим працює авіація. Наші воїни стійко стоять на позиціях”, – каже Румшин.

Ворог хоче оперативного оточення Авдіївки, додає речник Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій. Тому від сьогодні російська армія почала відмовлятися й від тактики малих піхотних груп, а все більше залучає бронетехніку, танки та бойові машини піхоти.

Водночас, за його словами, лінія фронту рухається в обидві сторони.

“Ситуація динамічна. Бачимо наміри ворога, бачимо, куди він хоче просунутися, щоб перерізати логістичну артерію постачання в Авдіївці і забезпечити оперативне оточення. Лінія боєзіткнення рухається не в один бік, як комусь може здатися”, – сказав Лиховій.

Авдіївка – перша жертва снарядного голоду?

Український військовий паблік Deep State зазначає, що окупанти за суботу-неділю просунулись на півночі та півдні міста.

Нова тактика Росії в Авдіївці: що там відбуваєтьсяСюжет

 Deep State  

Більше того, для перекриття траси, якою доставляють боєкомплект та боєприпаси до позицій ЗСУ в Авдіївці, залишився лише кілометр, при цьому ця дорога активно прострілюється, додає ветеран АТО та військовий експерт Євген Дикий.

За його словами, якщо ворог дійсно перекриє цю трасу, то українські військові будуть змушені покинути Коксохім, щоб не повторити історію Маріуполя. Така ситуація, як побоюється Дикий, може скластись найближчим часом. Погіршує положення ЗСУ – снарядний голод, додає він.
Зараз українським гарматам не вистачає одразу трьох основних калібрів: 152 мм, 155 мм та 120 мм і тому Авдіївка може стати “першою жертвою снарядного голоду”.

“Всю цінну західну артилерію, яка дуже допомагала нищити окупантів тепер відводять з-під Авдіївки, адже для неї немає снарядів. Тримати ці гармати й ризикувати ними не маючи змоги стріляти просто безперспективно. Два-три постріли на день з цих гармат не варті того, щоб ставити їх немов приманку для російських “ланцетів”, – розповів ветеран АТО для Фокусу.

Песимістичний прогноз

Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке підтримує позицію Дикого і вважає, що росіяни активно просуваються в місті на двох напрямках і до оточення Авдіївки залишилися максимум тижні.

Особливо небезпечною, за його словами, є ситуація в центрі населеного пункту – там армії РФ залишилося близько 200 метрів до одного з останніх шляхів постачання для ЗСУ. Аналітик пояснив, що є ще одна дорога, яка веде в Авдіївку біля села Північне, але й там РФ знаходиться в “сотнях метрів”.

“Якщо ці шляхи переріжуть, місто буде оточене і впаде. Поки що це не так, але деякі виходять із того, що до цього залишилися дні або максимум тижні”, – заявив Рьопке.

Експерт каже, що окупанти мають успіхи на цьому напрямку через кількісну перевагу – наразі вона становить близько п’яти до одного. Крім того, армія РФ має перевагу у повітрі, тому по місту постійно б’ють фугасними авіабомбами ФАБ-500, ФАБ-1000 і ФАБ-1500.

Водночас із цим, за інформацією BILD, в Україні немає достатньої кількості засобів ППО, аби відбивати ці атаки.

“ЗСУ не вистачає і солдатів на землі, тому часто проти груп російської піхоти, що наступають, діють самі безпілотники”, – додав Рьопке.

Нові сили

Водночас видання Forbes пише, що є вагомі підстави вважати, що на порятунок Авдіївки українське командування відправило одну з найкращих бригад української армії – 3-тю десантно-штурмову бригаду.

“Це єдина українська сухопутна бойова бригада, про яку ми точно знаємо, що станом на минулий тиждень вона перебувала в резерві на сході України”, – пише видання.

Журналісти вважають, що питання украплення Авдіївки було вирішене заздалегідь.

“Очевидно, вирішивши залишитися і боротися, українські війська беруть на себе величезний ризик”, – резюмує ЗМІ.

Джерело