Нідерланди виділять Україні €2 млн на розслідування воєнних злочинів РФ

Нідерланди виділять Україні €2 млн на розслідування воєнних злочинів РФ

Фото: president.gov.ua Володимир Зеленський зустрівся з міністрами оборони та закордонних справ Нідерландів Рубеном Брекельмансом і Каспаро Вельдкампом

Амстердам передасть Києву додатковий комплекс Patriot і гроші на криміналістичні дослідження.

Нідерланди разом із партнерами передадуть Україні додатковий комплекс Patriot, а також виділять два мільйони євро на проведення криміналістичних досліджень та ідентифікації тіл, загиблих через російську агресію. Про це під час візиту до Києва у неділю, 7 липня, заявили міністри оборони та закордонних справ Нідерландів, передає Радіо Свобода.

Зазначається, що про це члени нового уряду Нідерландів оголосили на спільному брифінгу з українським міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

“Ми сьогодні обговорили, як ця ініціатива буде реалізована і очікувані терміни доставки цього комплексу до України”, – сказав Дмитро Кулеба.

Він також додав, що Нідерланди нещодавно ухвалили рішення про закупівлю зброї у українських виробників.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспаро Вельдкамп розповів, що його країна виділить два мільйони євро на проведення криміналістичних досліджень та ідентифікації тіл.

“Також ми плануємо передати Україні криміналістичну лабораторію. Щоб ближче до лінії фронту у вас були судово-експертні можливості, щоб забезпечити справедливість для родин усіх українців, чиї тіла повертають із фронту”, – розповів міністр закордонних справ Нідерландів Каспаро Вельдкамп.

Він додав також, що Нідерланди допомагатимуть повернути дітей, яких викрала Росія.

Це вперше після призначення нового уряду міністри закордонних справ та оборони Нідерландів здійснили закордонний візит.

Нагадаємо, у неділю президент Володимир Зеленський розповів про плани зміцнювати український флот разом з Британією і Нідерландами.

 

Джерело