Нідерланди анонсували поставку Україні великої партії снарядів

Нідерланди анонсували поставку Україні великої партії снарядів

Фото: Генштаб ВСУ Україна отримає снаряди калібру 152 мм на 350 млн євро від Нідерландів

В рамках попередніх поставок Україна отримувала переважно 155-мм снаряди для гаубиць, але вона також має багато 152-мм гармат.

Нідерланди анонсували постачання Україні 152-мм снарядів на суму понад 350 мільйонів євро, які будуть виділені з Міжнародного фонду підтримки України. Про це у четвер, 13 червня, повідомляє Міністерство оборони Нідерландів.

Там наголосили, що точну кількість 152-мм снарядів і час доставки не повідомлятимуть із міркувань безпеки.

“Але це одне з найбільших замовлень IFU від міжнародної збройової промисловості”, – додали там.

Міноборони Нідерландів вказує, що в межах попередніх поставок Україна отримувала переважно 155-мм снаряди для гаубиць, але вона також має багато 152-мм гармат.

Зазначимо, що міжнародний фонд для України (International Fund for Ukraine, IFU) – це фінансова ініціатива, створена для надання військової підтримки Україні у відповідь на вторгнення Росії. Заснований у 2022 році Великою Британією та Данією, фонд залучив внески від кількох країн, включаючи Норвегію, Нідерланди, Швецію, Ісландію та Литву. Нещодавно до них приєдналася й Австралія, виділивши додаткові кошти.

Фонд забезпечує ефективний розподіл ресурсів для задоволення найнагальніших оборонних потреб України, дозволяючи забезпечити тривалу військову підтримку при збереженні готовності власних збройних сил країн-донорів.

В Україну були експортовані останні новинки фінської оборонної промисловості, а не лише зброя зі складів армії.

Джерело