Не тільки фотостаріння — 3 головні причини в’янення шкіри

Передчасне старіння шкіри може бути пов'язане з неправильним способом життя, впливом ультрафіолетового випромінювання та наслідками стресу. Косметологи розповіли про проблему, інформує Ukr.Media.

Якщо говорити про спосіб життя, то головним фактором в'янення шкіри є нестача сну. Саме сон впливає на гормони, синтез колагену та загальний стан шкіри. При постійному недосипанні людина ризикує постаріти швидше.

Велику роль відіграє і те, як часто людина дозволяє собі випивати. Алкоголь посилює набряклість на обличчі, сприяє пошкодженню судин на обличчі, особливо в ділянці щік, і в цілому прискорює старіння. Особливо у великих кількостях і якщо вживати його регулярно.

Крім того, не варто забувати про правильне харчування та фізичні навантаження. Недолік того й іншого також негативно відбивається на шкірі.

Друга причина — це так зване фотостаріння, тобто погіршення стану шкіри під впливом сонця. Доведено, що сонячні промені згубно впливають на шкіру, руйнуючи волокна колагену та сприяючи пігментації. Тому при виході на вулицю на сонце потрібно обов'язково використати сонцезахисні креми.

Стрес також є причиною в'янення шкіри. Тривале емоційне навантаження змінює гормональний фон та обмін речовин, через що змінюється і стан тканин. Це і зв'язковий апарат, і жирові пакети на обличчі, і волокна колагену, і мімічна активність. Тому профілактика стресів є важливим аспектом у збереженні молодості.

Джерело