НАТО ухвалить важливі рішення щодо України – Столтенберг

НАТО ухвалить важливі рішення щодо України - Столтенберг

Фото: Getty Images Столтенберг спрогнозував “важливі рішення щодо України” на саміті НАТО

На саміті НАТО Столтенберг очікує узгодження союзниками “істотного пакету”, котрий міститиме кілька елементів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг спрогнозував історичний саміт Альянсу через ухвалення важливих рішень стосовно України. Про це пише агентство Інтерфакс-Україна у середу, 10 липня.

“Це буде історичний саміт, тому що ми святкуватимемо 75-ту річницю найуспішнішого в історії альянсу.. Але ми також ухвалимо дуже важливі для майбутнього рішення стосовно стримування й оборони, щодо України і щодо того, як розширювати наше партнерство, зокрема з нашими партнерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні”, – заявив глава Альянсу у середу у Вашингтоні.

Зокрема Столтенберг очікує узгодження союзниками “істотного пакету”, котрий міститиме кілька елементів.

Одним з елементів є командування НАТО для України, другим є довгострокова допомога Україні, третій – це оголошення про негайну військову підтримку, включно з ППО, четвертий елемент – нові двосторонні безпекові угоди.

Окремо НАТО активізує зусилля щодо забезпечення повної оперативної сумісності між українськими силами та силами Альянсу, зокрема за допомогою нового центру навчання у Польщі.

Зауважимо, Альянс на нинішньому саміті домовився зафіксувати незворотність процесу інтеграції України в НАТО. Нині це максимум, що можна зробити для членства України. Про це заявив журналістам президент Литви Гітанас Науседа.

Ми також повідомляли, що усі члени Альянсу підпишуть нове оборонно-промислове зобов’язання, яке допоможе зробити промисловість у Європі та Північній Америці сильнішою, інноваційнішою та здатною до масштабного виробництва.

НАТО відправить в Україну представника для поглиблення відносин

Джерело