НАТО вивчає досвід України в Чорному морі, щоб адаптуватися до змін сучасного бою – адмірал

НАТО вивчає досвід України в Чорному морі, щоб адаптуватися до змін сучасного бою – адмірал

Ексклюзив 29.06.2024 07:55 джерело Успішний досвід України щодо знищення значної частини Чорноморського флоту РФ шляхом ефективного застосування морських дронів та інших технологій є предметом вивчення з боку країн НАТО у контексті розвитку сучасної тактики бойових дій на морі.

Це підтвердив у коментарі джерелоу заступник командувача Об’єднаного командування сил НАТО у Норфолку (штат Вірджинія, США) контрадмірал Тімоті Генрі.

«Ми дивимось за межі теперішнього моменту, беремо уроки від того, що відбувається зараз, з реалій сьогодення, а також дивимося, куди нас можуть завести технології впродовж наступних трьох, п’яти, десяти років», – зауважив адмірал у відповідь на запитання, чи вивчають країни Альянсу бойовий досвід України в Чорному морі і як це може вплинути на майбутню тактику ведення бойових дій на морі взагалі.

Заступник командувача підкреслив, що Альянс уважно ставиться до передового досвіду в усіх регіонах, де відбувається збройне протистояння на морі. Це включає і тактику українських захисників у Чорному морі, і ситуацію в Червоному морі, і розвиток подій в Аденській затоці.

Адмірал також наголосив, що успіх НАТО й полягає в тому, що Альянс здатний спостерігати за розвитком подій та добре адаптуватися до змін.

Джерело