Наступний пакет допомоги США буде останнім

Наступний пакет допомоги США буде останнім

Фото: Getty Images Речник Ради національної безпеки Джон Кірбі

Наприкінці грудня Штати передадуть Україні ще один пакет допомоги, після чого постачання припиниться до ухвалення рішення у Конгресі.

Американський пакет допомоги Україні, запланований на кінець грудня 2023 року, буде останнім, якщо Конгрес не схвалить додаткову допомогу. Про це у понеділок, 18 січня, заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі, передає CNN.

Кірбі зазначив, що хоча допомога, надана Україні до цього часу, була важливою для протистояння російському вторгненню в Україну, однак країна “все ще потребує американської допомоги”.

“Ми все ще плануємо надати Україні ще один пакет допомоги пізніше цього місяця. Однак, коли це буде зроблено, як чітко дав зрозуміти міністр фінансів МакКорд у своїй сьогоднішній записці до Конгресу, у нас більше не буде повноважень на поповнення бюджету”, – сказав Кірбі, додавши, що необхідно, щоб Конгрес діяв без зволікань.

Нагадаємо, у Сенаті США заявили, що питання подальшого надання Сполученими Штатами Америки допомоги Україні буде вирішуватися вже наступного року.

Білий дім закликав Конгрес США не зволікати з ухваленням рішення щодо нової допомоги Україні. Там підкреслили, що перемога Путіна означатиме загрозу усьому світовому порядку. 

Джерело