Наказав ударити по музею на Харківщині: оголошено підозру полковнику РФ

Наказав ударити по музею на Харківщині: оголошено підозру полковнику РФ

Фото: ui.org.ua Національний музей Григорія Сковороди на Харківщині після обстрілу

Іван Панченко віддав наказ на здійснення авіаудару по Національному музею Григорія Сковороди на Харківщині.

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного воєнного злочинця з Росії, який причетний до обстрілів цивільної інфраструктури України. Про це повідомила пресслужба СБУ в четвер, 4 липня.   Мова йде про командира 159-го винищувального авіаційного полку Західного військового округу Збройних сил РФ полковника Івана Панченка.   З початку повномасштабної війни він бере участь в організації та проведенні повітряних атак на цивільні об’єкти України.
  За даними слідства, на початку травня 2022 року Панченко віддав наказ на здійснення авіаудару по Національному музею Григорія Сковороди на Харківщині.   Тоді окупанти задіяли багатоцільовий винищувач Су-35С, який випустив по меморіальному комплексу турбореактивну протикорабельну ракету типу Х-35. Унаслідок вогневого ураження значних ушкоджень зазнала будівля музею, а його працівника було тяжко поранено.

Наказав ударити по музею на Харківщині: оголошено підозру полковнику РФ

 Фото: СБУ   Російський полковник продовжує командувати авіаційними ударами по різних регіонах України.   Слідчі СБУ заочно повідомили Панченку про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, віддані наказу про вчинення таких дій, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.   Нагадаємо, раніше СБУ зібрала доказову базу на очільника головного обчислювального центру Генштабу Збройних сил Росії, генерал-майора Роберта Баранова.

СБУ оголосила підозру гендиректору компанії-виробника Калібрів

Джерело