Найшкідливіші для здоров’я тканини — і це не лише синтетика

Всім відомо, що шкіра — найбільший орган в організмі, і тим не менш, ми кожен день піддаємо його серйозним випробуванням. Крім усього того, що ми їмо і того, що наносимо на нашу шкіру, ми мучимо її одягом, який також зроблений з шкідливих матеріалів, інформує Ukr.Media.

Поліестер

Це одна з найпопулярніших синтетичних тканин. При цьому вона може бути виготовлена в поєднанні з натуральними волокнами, наприклад бавовною. Одяг з поліестеру менше мнеться і міцніший. Але тим не менше шкірі важко дихати під одягом з цього матеріалу, а збільшення температури тіла призводить до викиду з тканини хімічних компонентів. Це може викликати висип, почервоніння, чесання, екземи та дерматит. Тому краще уникати поліестеру в одязі, який прилипає до тіла.

Віскоза

Її виготовляють хімічним шляхом з целюлози. Матеріал дешевий, але шкідливий — як для навколишнього середовища, так і для здоров'я людини. Віскоза виділяє токсичні речовини, що викликають нудоту, головний біль, блювоту або навіть безсоння. Крім того, віскоза дуже довго розкладається природним шляхом, а переробляють її вкрай рідко. До речі, прибирання і прання теж шкодять екології, оскільки при пранні виділяються хімічні речовини, які потім потрапляють у воду.

Нейлон

З нейлону найчастіше виготовляють шкарпетки, колготки, білизну і багато іншого повсякденного одягу. Цей матеріал міцний і недорогий у виготовленні, що робить його таким популярним. Однак краще не надягати його на голу шкіру. Одяг з нейлону не поглинає піт. Крім того, постійна вологість сприяє розвитку інфекцій. А в процесі виробництва тканину освітлюють або фарбують різними хімічними речовинами, які можуть викликати алергічні реакції на шкірі.

Спандекс, лайкра і еластан

Ці тканини дуже добре розтягуються, тому з них шиють багато обтягуючого одягу. Наприклад, легінси, футболки, коригуючу білизну, бікіні і т.д. Як і інші синтетичні тканини, їх виготовляють з хімічних речовин типу поліуретану. Тривалий контакт з такими тканинами може викликати подразнення шкіри типу дерматиту.

Джерело