На Вінниччині намагалися підпалити храм ПЦУ: в селі кажуть, що це помста

На Вінниччині намагалися підпалити храм ПЦУ: в селі кажуть, що це помста

Фото: Пресслужба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ Невідомі намагалися підпалити храм Димитрія Солунського

Селом ходять розмови, що спроба підпалу – це помста релігійній громаді, яка рік тому вийшла з московського патріархату й приєдналася до Православної церкви України.

Учора, 18 грудня, у с. Корделівка Калинівської громади Хмільницького району Вінниччини було здійснено спробу підпалу місцевого храму на честь святого великомученика Димитрія Солунського. Про це повідомили в пресслужбі Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

“Обгорілі стіни та пляшку із залишками горючої суміші виявили парафіяни, які вдень прийшли виконати роботи на церковному подвір’ї. Підпал, очевидно, відбувся вночі, і лише дощ не дозволив вогню розповсюдитися на всю будівлю”, – йдеться в повідомленні.

Парафіяни звернулися до поліції, тривають слідчі дії.

“Селом ходять розмови, що спроба підпалу – це помста релігійній громаді, яка рік тому вийшла з московського патріархату й приєдналася до Православної церкви України. Так це чи не так, сподіваємося, встановить слідство. Але незалежно від мотивів злочину його винуватці будуть неодмінно покарані Богом за наругу над святинею, яку було вчинено перед великим святом Різдва Христового”, – йдеться далі в повідомленні пресслужби єпархії.

Нагадаємо, навесні цього року Вінницька обласна рада ухвалила рішення щодо діяльності УПЦ МП на території регіону, яким передбачено розірвання договорів оренди майна та земельних ділянок з релігійними організаціями, що мають приналежність до Росії. 

Раніше повідомлялося, що влітку біля храму в Білій Церкві на Київщині сталися сутички. Представники УПЦ МП не пускали вірян ПЦУ до Спасо-Преображенського собору.

Джерело