На Одещини зафіксували масовий викид медуз

На Одещини зафіксували масовий викид медуз

Фото: Іван Русєв На узбережжі “Тузлівських лиманів” виявили масовий викид медуз

Медузи можуть бути природними біоіндикаторами забруднення довкілля. Вони реагують на наявність важких металів, нейротоксичних речовин і пластика, а також можуть поглинати нафтопродукти

Працівники Національного природного парку “Тузлівські лимани” вже третій тиждень моніторять наслідки викиду мазуту на узбережжя Чорного моря в межах заповідної території та прилеглих ділянках. Про це повідомив начальник науково-дослідного відділу нацпарку “Тузлівські лимани” Іван Русєву п’ятницю, 7 лютого.

Нещодавно науковці зафіксували нову зону забруднення поблизу рекреаційного комплексу “Лебедівка”.

Крім цього, вони вперше спостерігали масовий викид на берег медуз виду Aurelia aurita. На двокілометровій ділянці узбережжя було зафіксовано приблизно 5000 особин розміром від 2 до 10 см. У воді їхня кількість була ще більшою.

 

 

За словами фахівців, медузи можуть бути природними біоіндикаторами забруднення довкілля. Вони реагують на наявність важких металів, нейротоксичних речовин і пластика, а також можуть поглинати нафтопродукти через бактерії, що містяться у їхньому слизу.

У 2022 році після екологічних катастроф, спричинених російською агресією, в Чорному морі також спостерігався масовий викид медуз виду корнерот. Це явище тоді не було достатньо досліджене, але нинішній випадок потребує додаткового аналізу впливу забруднень на морську екосистему.

Зараз хвильові процеси вже почали перетворювати медуз на “біологічний пил”, який, потрапляючи в харчовий ланцюг, може впливати на інших мешканців моря та лиманів.

Раніше повідомлялося, що мазутні забруднення, спричинені аварією російських танкерів у Керченській протоці, досягли узбережжя Одеської області.

Нагадаємо, після катастрофи мазут із танкерів прибило до берегів Краснодарського краю – пляжі почорніли від мазуту.

Джерело