На Одещині попереджено незаконне використання 52 га землі вартістю 17 млн грн, – прокуратура | Події

Немирівською окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів Липовецької та Райгородської громад у сфері землекористування.

Так, за апеляційною скаргою прокуратури Вінницьким апеляційним судом скасовано рішення Немирівського районного суду, яким незаконно визнано за громадянами в порядку спадкування право постійного користування земельною ділянкою, що згідно із законодавством не може входити до складу спадщини та спадкуватися. 

Відтак за реагування прокуратури попереджено протиправне використання 50 га землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 13 млн грн у Райгородській сільській громаді.

Окрім того встановлено, що у 2016 році на території Липовецької міської громади у приватне володіння незаконно вибуло 2 га землі сільськогосподарського призначення вартістю 3,6 млн грн внаслідок т. зв. «подвійної» приватизації. 

Відтак прокуратурою до Липовецького районного суду заявлено позов про витребування земельної ділянки з приватної у комунальну власність Липовецької громади, який судом задоволено. 

Після виконання судового рішення ділянка повернеться у власність громади, яка зможе нею належно розпорядитись та отримувати дохід у бюджет.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело