На Кіровоградщині затримали інформатора РФ, який шпигував за ешелонами ЗСУ

На Кіровоградщині затримали інформатора РФ, який шпигував за ешелонами ЗСУ

Фото: СБУ Наразі фігурант під вартою, йому загрожує до 12 років тюрми

Фігурант намагався дізнатися орієнтовну кількість особового складу та військової техніки підрозділів ЗСУ, які рухаються залізницею у напрямку східного фронту.

На Кіровоградщині затримали російського інформатора, який у власному гаражі облаштував “пункт спостереження” за ешелонами ЗСУ. Про це 12 лютого повідомляє СБУ.

Зазначається, що фігурант намагався дізнатися орієнтовну кількість особового складу та військової техніки підрозділів ЗСУ, які рухаються залізницею у напрямку східного фронту. Найбільше ворога цікавила інформація про переміщення на передову українського важкого озброєння, у тому числі танків, бойових машин піхоти та артилерійських систем.

Щоб слідкувати за ешелонами ЗСУ, фігурант облаштував “спостережний пункт” у власному гаражі, що знаходиться поблизу залізничної станції. Крім того він обходив місцевість і приховано фіксував місця базування українських військ під виглядом прогулянок пересічного громадянина.

Для маскування зловмисник постійно змінював маршрути своїх розвідувальних вилазок, а отриману інформацію надсилав агресору з різних геолокацій. Однак це йому не допомогло. Співробітники СБУ викрили зловмисника і затримали його у власному помешканні.

Ворожим інформатором виявився місцевий житель, який майже 20 років проживав на території Росії.Перед початком повномасштабного вторгнення він приїхав в Україну, щоб продати тут усе належне йому майно і повернутися до країни-агресора. У травні 2023 року, коли чоловік ще перебував на Кіровоградщині, на нього вийшов російський куратор і запропонував співпрацю на користь окупантів.У разі виконання ворожих завдань, загарбники обіцяли своєму поплічнику “евакуацію” на територію Росії.

Під час обшуків у помешканні фігуранта вилучено ⁠мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами злочинної діяльності; документи, які підтверджують факти його проживання та підприємницької діяльності на території РФ.

Наразі фігурант під вартою, йомузагрожує до 12 років тюрми.

 

 

Нагадаємо, Служба безпеки України затримала на Донеччині російську інформаторку, що влаштувалася продавцем неподалік вокзалу, щоб шпигувати за ешелонами ЗСУ.

Також повідомлялося, що в Києві викрито зрадника, що шпигував за Третьою штурмовою бригадою.

Джерело