Мудра притча з глибоким змістом, яка допомагає зрозуміти, як вирішити проблеми

Коли, здавалося б, немає виходу, варто прислухатися до мудрої людини. У неї в арсеналі завжди знайдеться порада, яка допоможе у складній ситуації, інформує Ukr.Media.

Жив у світі один чоловік. Його робота полягала у пошитті шапок, які він успішно продавав на базарі. Але час невблаганно йшов вперед. Чоловік постарів, він уже не міг, як раніше, працювати, тому вирішив, що його роботу виконуватиме син.

Однак він не був до кінця впевнений у тому, чи впорається той із покладеною на нього відповідальністю. Син відповів батькові, що він може повністю покластися на нього.

Згодом молодик, взявши мішок з шапками, вирушив на ярмарок. Пройшовши пристойну відстань, він утомився, сів під дерево і заснув.

Поки хлопець спав, з дерева спустилися мавпи та витягли з мішка шапки. Прокинувшись, хлопець виявив порожній мішок і мавп у шапках на деревах. Нахабні тварини дивилися на молодика, робили йому гримаси та сміялися.

Хлопець не знав, як забрати шапки у мавп. Він був у розпачі.

Це приклад ситуації, яку більшість людей назвуть нерозв'язною. Не факт, що хлопець зможе піднятися на дерево і схопити мавпу. Зробити це дуже складно, тому що ці тварини неймовірно швидкі, спритні та їх неможливо наздогнати.

Навіть якби він зміг якимось чудовим чином спіймати хоч одну мавпу, це було б справжнім успіхом.

Але як повернути шапки? Просто так мавпи їх не віддадуть.

Здається, на цьому моменті можна ставити крапку. Юнак не зможе повернути товар, повернеться додому до батька, який посварить і пожурить його. І, можливо, за деякий час вони знову відправлять сина на ярмарок. А там історія може повторитися знову, якщо хлопець втомиться знову. Або ж він поборе втому і не зупинятиметься, а якщо й зупиниться, то берегтиме товар, як зіницю ока.

Але повернемося до мавп. Вони продовжували сидіти на деревах і принижували бідного хлопця своїми жахливими кривляннями, все більше доводячи його до стану розпачу. І тут із безвихідної ситуації знаходиться раціональне ядро — вихід.

Повз горючого хлопця проходив старець. Він одразу зрозумів, що тут сталося, і вирішив допомогти бідолашному.

Старець спитав, чи залишилася в молодого чоловіка хоч одна шапка, пошита його батьком. Почувши ствердну відповідь, попросив хлопця надіти її на голову. Коли той виконав прохання старця, то побачив, що всі мавпи зробили так само. Тепер на головах усіх тварин були надіті шапки.

Старець сказав молодому чоловікові, щоб він зняв шапку і кинув її убік. Він послухався поради. Мавпи побачивши, що зробив чоловік, синхронно скопіювали його дії: зняли лапками шапки і кинули їх убік. Коли всі шапки опинилися на землі, хлопець швидко зібрав їх у мішок. Товар виявився врятованим.

Молодий чоловік від душі подякував старцю і вирушив далі на ярмарок, де, ймовірно, успішно їх розпродав і повернувся до свого батька з грошима.

Мораль цієї притчі така, що майже будь-яка безвихідь насправді має вихід і рішення. Потрібно лише трохи подумати, і проблема вирішиться сама собою. Важка ситуація насправді може виявитися не такою вже й складною, просто людство звикло накручувати собі, роздмухуючи масштаби. Насправді може виявитися так, що нічого такого глобального не було. Але люди пасують перед труднощами, забуваючи про те, що вони так вчаться. Добре, якщо до них на допомогу приходять такі мудрі старці…

Джерело