Москва не приховує використання зброї КНДР у війні проти України – Кулеба

Москва не приховує використання зброї КНДР у війні проти України - Кулеба

Фото: Сергей Болвинов / Фейсбук Уламки північнокорейської ракети, якою росіяни вдарили по Харкову

РФ фактично скасувала моніторинг санкцій ООН проти Північної Кореї, зазначив міністр закордонних справ України.

Під час голосування на засіданні Ради Безпеки ООН у четвер, 28 березня, 13 з 15 країн проголосували “за” резолюцію щодо моніторингу санкцій проти Північної Кореї експертами ООН, проте Росія була проти, а Китай утримався. Таким чином, РФ фактично скасувала моніторинг санкцій ООН проти Північної Кореї. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав вето РФ на резолюцію ООН щодо санкцій проти КНДР з’явленням зі зізнанням.

Міністр зазначив: ветування РФ проекту резолюції Ради Безпеки ООН щодо продовження моніторингу санкцій проти Північної Кореї, зокрема й ембарго на постачання озброєнь, може свідчити про те, що Москва вже не приховує використання зброї КНДР у війні проти України.

Чиновник зазначив, що РФ стала єдиною країною, яка заблокувала відповідну резолюцію ООН.

“Це фактично з’явленням зі зізнанням. Москва більше не приховує військової співпраці з Північною Кореєю в отриманні зброї та боєприпасів у порушення санкцій, а також використання північнокорейської зброї у війні проти України”, – наголошує керівник МЗС.

Міністр додав, що сьогоднішнє голосування стало черговим прикладом того, як незаконна присутність Росії в Радбезі ООН ставить під загрозу глобальну безпеку.

“Ми закликаємо всі миролюбні країни рішуче засудити вето Росії та згуртуватися за Україну в боротьбі проти російської агресії та поширення терору та беззаконня у всьому світі”, – йдеться в дописі Кулеби.

Міністр опублікував фото залишків північнокорейської ракети, якою російські війська взимку вдарили по Харкову.

“Ми повинні перемогти режим Путіна шляхом рішучих і колективних дій, щоб гарантувати, що такі жахливі фотографії не з’являться в інших країнах і частинах світу”, – додав Кулеба.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Росія відновила поставки зброї з КНДР.

РФ постачає нафту в Північну Корею в обмін на зброю – ЗМІ

Джерело