Молдавські фермери вимагають обмежити імпорт зерна з України

Молдавські фермери вимагають обмежити імпорт зерна з України

Фото: Getty Images У Молдові вимагають обмежити імпорт агропродукції з України

Відсутність обмежень, на думку фермерів, негативно вплине на них та експорт їхньої продукції в Румунію.

Молдавська Асоціація фермерів Forța Fermierilor просить уряд обмежити імпорт зерна та олійних культур із України, як це робиться у Румунії та Болгарії. Відповідна заява асоціації була оприлюднена у вівторок, 19 листопада.

У ній фермери зазначають, що оскільки з 1 січня 2024 року влада пообіцяла скасувати надзвичайний стан у країні, це призведе до зняття рішення про ліцензування імпорту української агропродукції. За словами представників асоціації, це негативно вплине на молдовських фермерів та експорт продукції в Румунію. Тому у новому році від уряду вимагають ввести механізми обмеження імпорту, подібні до тих, що діють у Румунії та Болгарії.

“Відсутність обмежень імпорту розбалансує внутрішній ринок і поставить під загрозу експорт зернових, кукурудзи та соняшнику в Румунію, яка неодноразово попереджала нашу країну про небезпеку реекспорту зернових та олійних культур із України”, – заявили в асоціації.

Там також наголошують, що блокування експорту в Румунію стане справжньою катастрофою для молдовських фермерів.

Нагадаємо, станом на вівторок на кордоні України з чотирма сусідніми країнами сформувалися рекордні черги вантажівок – понад 5000 фур.

У Польщі заявили про складнощі із розблокуванням кордону

Джерело