Митрополит Епіфаній анонсував нові рішення про визнання ПЦУ

Митрополит Епіфаній анонсував нові рішення про визнання ПЦУ

Фото: Радио Свобода Митрополит Епіфаній

ПЦУ багато робить для визнання її іншими церквами світу, але проводить цю діяльність неофіційно, сказав митрополит.

Митрополит Епіфаній анонсував майбутні рішення помісних православних церков про визнання ПЦУ. Про це сьогодні, 9 лютого, повідомив Укрінформ.

Епіфаній сказав, що ПЦУ багато робить для визнання її іншими церквами світу, але проводить цю діяльність неофіційно.

“Тому що ворог працює на всіх фронтах. І на зовнішньому фронті ворог є досить активним. Ми це бачимо. Тобто вони працюють в інших помісних православних церквах для того, щоб ті не визнали наш автокефальний статус. Але через Вселенського патріарха, як це прописано в Томосі, ми маємо зв’язок з усім православним світом. І зараз все залежить певною мірою від дипломатії. Ми працюємо в цьому напрямку, і я переконаний, що незабаром буде визнання ще кількох помісних церков. Але ми не оголошуємо наш план дій для того, щоб ворог нам не перешкодив”, – пояснив митрополит.

Епіфаній висловив сподівання, що такі рішення ухвалять одразу кілька помісних світових православних церков, і повідомив, що в православному світі уважно стежать за подіями в Україні.

“Процеси у нас, з церковної точки зору, позитивні. Адже Православна церква України найбільша, поступово зростає, збільшується, утверджується. Головне, що є підтримка народу, є підтримка наших православних українців. Тому це важливо, а в майбутньому ми поступово отримаємо і визнання інших помісних православних церков, і все те необхідне, що нам потрібно для розбудови і утвердження”, – додав митрополит.

Нагадаємо, торік ПЦУ офіційно затвердила перехід на новоюліанський календар.

Українці розповіли, як ставляться до зміни церковного календаря

Джерело