Уряд ухвалив зміни до Положення про Міністерство оборони України, які передбачають організацію комплексної системи психологічного забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей в Міноборони, Збройних Силах, Держспецтрансслужбі.
Про це йдеться у повідомленні на сайті оборонного відомства.
Відповідно до вимог постанови, Міноборони закріплює за собою лідерство щодо створення комплексної системи з реінтеграції та відновлення військовослужбовців, звільнених з умов ізоляції (полону).
«Сьогодні ми лише нормативно закріпили підстави працювати в цьому напрямі. Паралельно триває робота з удосконалення системи психологічної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх сімей, у рамках пріоритетного проєкту Міноборони у Всеукраїнській програмі з відновлення ментального здоров’я, яка була ініційованою Першою леді України Оленою Зеленською», – заявила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.
Також, за її словами, створюється інфраструктура та розвиваються відповідні компетенції надавачів психологічної допомоги.
Наталія Калмикова наголосила, що контроль стану ментального здоров’я військовослужбовців та членів їхніх сімей є вкрай важливою умовою проходження військової служби.
Від якісної системи психологічного забезпечення залежить дуже багато аспектів службової та бойової діяльності.
Це і професійно-психологічний відбір на військову службу, і формування психологічної стійкості та готовності до виконання бойових завдань, і контроль бойового та службового стресу, а також психологічна допомога та реабілітація на етапі відновлення боєздатності.
Як повідомляла АрміяInform, Міноборони та НАТО посилять співпрацю в розвитку системи людського капіталу та реабілітації.
Залиште відповідь