Міноборони ФРН розглядає три варіанти залучення солдатів до Бундесверу – ЗМІ

Міноборони ФРН розглядає три варіанти залучення солдатів до Бундесверу – ЗМІ

12.05.2024 04:18 джерело Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус планує незабаром представити свої варіанти вирішення кадрового голоду в Бундесвері на тлі зростання безпекових загроз у Європі.

Про них пише Welt, передає джерело.

Попри агресивну війну Росії проти України, визначення Росії як найбільшої загрози безпеці Європи з боку НАТО та підвищення боєздатності Бундесверу, більшість партій правлячої в Німеччині коаліції дотримуються статуса-кво щодо призупинення призову. При цьому згідно з опитуванням соцслужби Forsa, 52% німців виступають за відновлення обов’язкової військової служби.

Втім, міністр оборони та деякі інші політики сподіваються, що заохотити готових служити у Бундесвері можна за допомогою коригування нинішньої політики. Пісторіус оприлюднить свою пропозицію не пізніше початку червня.

Загалом існують три концепції. Варіант 1 – найбільш обережний, але й найменш обіцяючий. Він не передбачає обов’язкової військової служби, а намагається використати всі можливості для добровільної військової служби. Після цього всі громадяни, які досягли 18 років, повинні стати на облік і отримати інформаційні матеріали та за бажання добровільно заповнити онлайн-анкету.

Джерело