Міноборони буде масштабувати рекрутинг, армії потрібні вмотивовані люди — Наталія Калмикова

Міністерство оборони планує масштабувати зусилля щодо рекрутингу до Збройних Сил України.

Про це розповіла заступниця Міністра оборони з питань соціального розвитку Наталія Калмикова під час презентації проєкту з відкриття першого рекрутингового центру у Львові.

«Армії потрібні вмотивовані люди, які свідомо роблять свій вибір служити на конкретній посаді в конкретній частині», — сказала Наталія Калмикова.

За її словами, дані соціологічних опитувань свідчать, що переважна більшість українців та українок готові долучитися до захисту Батьківщини за умови можливості вибору, врахування свого досвіду та фаху, розуміння з ким і де служити.

«Рекрутинг – це саме про добровільний та свідомий вибір. Ми будемо максимально масштабувати наші активності щодо рекрутингу і в інших містах України, відкривати центри рекрутингу, розповідати людям про наявні можливості знайти своє місце в обороні держави», — розповіла заступниця Міністра оборони.

У центрі щодня працюватимуть рекрутери, які надаватимуть інформацію щодо вакансій в армії, консультуватимуть і проводитимуть профорієнтаційні тести, а також супроводжуватимуть весь процес до призначення на відповідну посаду в армії.

Важливо, що центр не матиме стосунку до структур ТЦК, а самі рекрутери не є військовослужбовцями. Тож тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації.

Після вибору бажаної посади людина матиме співбесіду із рекрутером та представниками обраної військової частини.

Після погодження кандидатури на певну вакансію, кандидата скерують у ТЦК з пакетом документів для подальшого оформлення, проходження необхідних процедур та медичного огляду, направлення на базову військову підготовку, яке триває один місяць та, за потреби, фахову підготовку.

Після підготовки військовослужбовця скерують у частину для проходження військової служби.

Таким чином, центри рекрутингу долучатимуть українців та українок до Сил безпеки та оборони України через підписання контракту з відповідною військовою частиною. Наразі є можливість укладати як строкові контракти, так і контракти до оголошення демобілізації.

Як повідомляла АрміяInform, у Львові 12 лютого розпочав роботу центр рекрутингу до Сил безпеки та оборони України.

Джерело