Міноборони запустило закупівлі за стандартами НАТО

Міноборони запустило закупівлі за стандартами НАТО

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Закупівлею озброєнь тепер займається Агенція оборонних закупівель

Вже є перший результат – вдвічі зменшились терміни розгляду комерційних пропозицій, що дуже важливо під час війни, зазначили у військовому відомстві.

Міністерство оборони запустило нову систему закупівель за стандартами НАТО. Про це розповів заступник міністра оборони Дмитро Кліменков в ефірі телемарафону, повідомило військове відомство у п’ятницю, 15 грудня.

Стверджується, що повністю замінено пострадянську систему, де всі владні повноваження були зосереджені в Міноборони.

“Наша мета – стратегічне планування. Мінімізуємо закупівлі за принципом “тут і зараз”. Міноборони має закуповувати, наприклад, зимову форму влітку, а літню – взимку. Таке планування покращить і якість, і вартість відповідно”, – розповів Кліменков.

За його словами, на першому рівні нової системи працює Департамент політики закупівель. Він відповідає лише за формування політики закупівель, координацію фінансової діяльності агенцій та розробку нормативно-правових актів у сфері закупівель.

На другому рівні у Міноборони з’явився новий заступник – Віталій Половенко. Він займатиметься комунікацією з тилом ЗСУ, прийматиме пропозиції, коригуватиме списки товарів для закупівель, займатиметься контролем якості, визначатиме пріоритетність та вираховуватиме орієнтовну вартість.

Безпосередньо закупівлями тилового майна займатиметься окреме державне підприємство – Агенція закупівель у сфері оборони (ДП Державний оператор тилу).

“Тобто їжу, речі, бронежилети, каски, пально-мастильні матеріали – усе це закуповуватимуть вони”, – зазначив Кліменков.

За схожим принципом побудована закупівля озброєння, якою займається Агенція оборонних закупівель. Вона вже розпочала контрактування усіх оборонних договорів.

“Перший результат – вдвічі зменшились терміни розгляду комерційних пропозицій. Це дуже важливо під час війни. Крім цього, агенція напряму контрактується з нашими міжнародними партнерами. Вже використано 97,9% бюджету за 2023 рік за цим напрямком. Ці дві агенції працюють за сучасними корпоративними стандартами”, – додав Дмитро Кліменков.

Раніше у Міноборони заявили про спроби компаній зірвати закупівлі продуктів харчування для ЗСУ. Оборонне відомство вже звернулося до правоохоронців із заявою про вчинене кримінальне правопорушення.

Джерело