Міноборони виявило зіпсовані сухпайки

Міноборони виявило зіпсовані сухпайки

Фото: mil.gov.ua МО виявило зіпсовані сухпайки

Товари неналежної якості будуть вилучені, а департамент, що був відповідальний за закупівлі – розформований.

Частина сухпаїв, що були поставлені минулого року,виявились зіпсованими. Про це повідомляє Міноборони.

Зазначається, що товари неналежної якості будуть вилучені, а департамент, що був відповідальний за закупівлі – розформований.

За даними міністерства, у частині наборів, що були закуплені минулого року, пошкоджене пакування з джемом – попри те, що термін придатності продуктів ще не вийшов. Наразі їх зберігають на складах Збройних сил, однак всі сухпаї непридатної якості будуть вилучені.

“Набори заборонені для видачі. Найближчим часом Командування сил логістики отримає від Міноборони нову партію сухпайків”, – заявили в Міноборони.

Як повідомляється, зіпсовані набори закупив департамент ресурсних закупівель у 2022-му році – без контролю якості. Зараз цей департамент перебуває в процесі ліквідації.

До сфери відповідальності Департаменту ресурсного забезпечення входили всі рішення щодо закупівель міністерства: визначення кількості, вартості та процедури закупівлі. Це створювало корупційні ризики. Щоб уникнути їх у подальшій роботі, функції департаменту були розподілені між різними підрозділами: Департаментом політики закупівель, Агенцією закупівель у сфері оборони (ДП Державний оператор тилу), Департаментом планування.

В Міноборони додали, що керівник, який здійснював підписання договорів постачання сухпайків, наразі фігурує у кримінальному провадженні, зокрема за іншими звинуваченнями.

За словами заступника глави Міноборони Дмитра Кліменкова, з грудня цього року закупівлями продуктів для армії займатиметься агентство Державний оператор тилу.

Нагадаємо, Міноборони опублікувало документи щодо цін на харчування. Вартість послуги добового харчування бійців, залежно від договору, коливається від 137,04 грн до 144,06 грн.

Раніше повідомлялося, що Держбюро розслідувань виявило підпільний склад із викраденими продуктами, які призначалися для військових ЗСУ.

Джерело