Фото: Міноборони МОУ проведе комплексу перевірку харчування у в/ч
Нещодавно правоохоронці з’ясували, що лише за одним договором з недобросовісним підрядником сума завданих збитків майже 580 000 гривень.
За дорученням керівництва Міністерства оборони України триває перевірка системи організації харчування військовослужбовців на північному, східному й південному напрямках. Про це повідомляє пресслужба Міноборони у вівторок, 17 вересня.
До перевірок залучено представників Міноборони, ЗСУ, Державного оператора тилу, а також фахівців ветеринарної медицини.
“Інспекція охоплює всі ключові етапи – від умов зберігання продуктів на складах постачальників до безпосередньої організації процесу харчування у військових частинах, які виконують бойові завдання”, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Міноборони здійснює необхідні заходи для посиленого контролю якості товарів, які постачають ЗСУ, а також виявлення можливих порушень для їх оперативного врегулювання.
У відомстві наголосили, що такі перевірки проводитимуть регулярно в різних регіонах України без попередження військових частин і постачальників.
Нещодавно зокрема стало відомо про один з випадків постачання неякісної продукції до ЗСУ. Підрядник продавав неякісні харчові продукти для потреб військових частин в Івано-Франківській області. Так, лише за одним договором сума завданих збитків майже 580 000 гривень. За скоєне йому загрожує до 12 років з конфіскацією майна.
Як з’ясував Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, між оборонним відомством та низкою комерційних структур були укладені договори щодо постачання продуктів – вершкового масла – для військових частин, дислокованих в Івано-Франківській області, загальною вартістю 10 млн грн.
Однак, як встановили поліцейські, замість вершкового масла постачальник закупив небезпечний для здоров’я та дешевий спред з пальмовою олією, який продавав Збройним силам за цінами дорогого масла.
За скоєне керівникові комерційної структури може загрожувати до 12 років увʼязнення з конфіскацією майна.
Раніше ми повідомляли, що закупівельна агенція Міністерства оборони України Державний оператор тилу (ДОТ) презентувала потенційним постачальникам, виробникам і дистриб’юторам нову модель забезпечення харчуванням Збройних сил України, яка запрацює як пілотний проєкт у кількох областях України у 2025 році.
Раніше повідомлялося, що Державний оператор тилу уклав договори з постачальниками для забезпечення Збройних сил України харчуванням по 13 секторам, які охоплюють всю Україну.
Нагадаємо, в Україні змінюють підхід до формування сухпайків для військовослужбовців з огляду на їх релігійні, медичні та етичні потреби. Нові сухпайки стануть доступні військовослужбовцям із грудня 2024 року, коли завершиться процес розроблення та затвердження асортименту.
Залиште відповідь