Міністри України і Польщі обговорили розблокування кордону

Міністри України і Польщі обговорили розблокування кордону

Фото: Мінвідновлення Переговори пройшли у Варшаві

Ключові цифри та аналітичні дані вантажних перевезень свідчать – проблем, про які говорять польські протестувальники, насправді немає, зазначила українська сторона.

Віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков обговорив із міністром інфраструктури Польщі Даріушем Климчаком розблокування кордону. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у четвер, 21 грудня.

“Провели першу зустріч із новопризначеним міністром інфраструктури Польщі Даріушем Климчаком у Варшаві. Обговорювали кілька питань транспортної сфери, але головна тема – розблокування кордону. Ми представили ключові цифри та аналітичні дані вантажних перевезень українськими та польськими перевізниками, які свідчать – проблем, про які говорять протестувальники, насправді немає”, – сказав Кубраков.

Він розраховує на напрацювання спільною позиції з Польщею вже цього тижня.

“Важливо прийти до єдиного розуміння цифр та даних щодо перевезень і частки ринку, що займають наші та польські перевізники. В умовах часткової блокади глибоководних портів, кількість перевезень очевидно зросла. Значну частку займає перевезення пального гуманітарних вантажів, зерна. Таким чином ми забезпечуємо критично важливий імпорт для України та підтримуємо експортну логістику”, – зауважив міністр.

Він також обговорив із польським колегою створення окремої електронної черги для порожніх фур на Ягодин – Дорогуськ. Міністр зауважив, що черга запрацювала з 18 грудня, однак через блокування кордону вплив цього рішення побачити неможливо.

Окремо Кубраков поінформував Климчака, що термін перебування для вантажівок на іноземній реєстрації становить 60 діб замість 20.

Як відомо, 6 листопада польські перевізники розпочали блокування руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: Корчова – Краківець, Гребенне – Рава-Руська, Дорогуськ – Ягодин.

Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

11 грудня страйкарі розблокували найбільший пункт пропуску вантажівок на кордоні з Україною Ягодин – Дорогуськ. Однак уже 18 грудня блокування кордону поновилося. До страйкарів приєдналися польські аграрії, які висувають свої вимоги.

Джерело