Мінцифри запустило сервіс e-резидентства для іноземців

Мінцифри запустило сервіс e-резидентства для іноземців

Фото: Getty Images Михайло Федоров

Для того, аби стати е-резидентом, треба лише заповнити заявку в застосунку чи на порталі uResidency, це має зайняти 5-10 хвилин.

Міністерство цифрової трансформації запустило сервіс uResidency, що дозволяє іноземцям реєструвати бізнес за 5 хвилин і керувати ним без бюрократії. Податкова ставка становить лише 5%, а всі процеси – від подання звітності до сплати податків – автоматизовані.Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у п’ятницю, 27 вересня.

Наразі програма uResidency доступна для громадян Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії.

“На першому етапі плануємо долучити близько 1 000 е-резидентів. Далі буде більше країн… Перші е-резиденти вже відкрили рахунки в банках і були дуже задоволені результатом”, – зазначив Федоров.

Він також наголосив, що нині в Україні створені найкращі умови для українських підприємців.

“Реєстрація ФОП найшвидша у світі, сплата податків у кілька кліків, додаткові послуги для бізнесу доступні онлайн. Зараз готові масштабувати цей досвід і на іноземців, адже стати е-резидентом в Україні простіше й вигідніше, ніж відкрити бізнес будь-де у світі, податкова ставка всього 5%”, – додав Федоров.

Так, для того, аби стати е-резидентом, треба лише заповнити заявку в застосунку чи на порталі uResidency, це має зайняти 5-10 хвилин.

“Її швидко перевірять, і резидент отримає КЕП у консульстві, без жодного візиту в Україну. Далі відкриває ФОП онлайн – і всі подальші взаємодії відбуватимуться автоматично”, – пояснив міністр.

Для реалізації проєкту повністю автоматизували звітність.

За його словами, банк самостійно вирахує податки, подасть декларацію і забере на себе всю бюрократичну тяганину.

“Жодної фізичної взаємодії з установами. Усе відбувається автоматично, без участі людини. Жодних витрат на бухгалтера або юриста, система виконує всю їхню роботу, а резидент просто займається власною справою”, – запевнив очільник відомства. 

Нагадаємо, на порталі Дія запустили нову послугу – відтепер можна виправити дані про задеклароване місце проживання в реєстрі за кілька кліків.

Днями у застосунку Дія запустили бета-тест свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені. У Дію також автоматично за податковим номером можна “підтягнути” свідоцтво про народження дитини. 

Як відомо, в Дії зареєстровано перші шлюби за допомогою відеозвʼязку. Загалом на бета-тест цифрової шлюбної церемонії записалося 2,5 тисячі пар.

Джерело