Меджліс ухвалив заяву з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму

Меджліс ухвалив заяву з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму

Фото: Рефат Чубаров / Телеграм Мітинг на підтримку цілісності України в Сімферополі в 2014 році

Меджліс кримськотатарського народу і далі здійснюватиме всі необхідні дії, що сприятимуть якнайшвидшому звільненню Криму від російських загарбників, завпевнили в президії.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу ухвалила заяву з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму, який відзначається 26 лютого. Заяву опублікував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Захоплення Криму у 2014 році планувалося Росією як початок встановлення контролю над усією Україною. Вторгнення росії до Криму готувалося роками: від системної зачистки інформаційного простору і інфільтрації російських агентів в  органи державної влади та управління до демонізації кримськотатарського народу. У лютому 2014 року кремль був упевнений, що за першою ж його командою, потужна мережа російських  агентів в державних органах і силових структурах за допомоги п’ятої колони з місцевих жителів,  забезпечать бажану для Москви картинку нібито підтримки Верховною Радою Криму рішень, спрямованих на відторгнення Криму від України”, – йдеться в заяві.

Але 26 лютого 2014 року близько 20 тисяч учасників мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України, організованого Меджлісом кримськотатарського народу, показали, що Крим – невід’ємна складова частина України й батьківщина кримськотатарського народу.

“На жаль, громадянське суспільство Криму, яке 26 лютого 2014 року дало гідну відсіч кремлівським агентам, так і не дочекалось рішучих дій правоохоронних та спеціальних структур України, спрямованих на захист державного суверенітету країни. Бездіяльність органів державної влади і управління України, обумовлена внутрішньою боротьбою політичних сил і їх лідерів за розподіл посад і міністерств, надала можливості Росії  розпочати в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року захоплення стратегічних об’єктів Криму та блокування військових частин та підрозділів ЗСУ по всій території Кримського півострова, – йдеться далі в заяві.

За 10 років окупації Росія перетворила Крим на суцільний військовий плацдарм, де відбуваються масові злочини проти жителів Криму. З 24 лютого 2022 року РФ використовує територію окупованого Криму для війни на території материкової частини України.

“Кримський півострів перетворено на прифронтову територію, внаслідок чого виникли нові загрози для життя та здоров’я його мешканців. Насильницька мобілізація жителів окупованого Криму до російської армії стала ще одним міжнародним злочином, що вчиняються Росією на півострові. Проте десять  років тимчасової окупації Криму не зломили волю кримськотатарського народу і значної частини жителів Криму різних національностей. Вони залишаються вірними Українській державі і відданими своїй землі, здійснюючи ненасильницький спротив російської окупації”, – заявляють у Меджлісі.

Президія запевняє, що Меджліс кримськотатарського народу і далі здійснюватиме всі необхідні дії, що  сприятимуть якнайшвидшому звільненню Криму від російських загарбників.

Нагадаємо, сьогодні, 26 лютого, активісти партизанського руху Жовта стрічка підняли прапор України в горах Криму.

Зеленський звернувся до народу в День спротиву окупації Криму

Джерело