Маляр вибачилася за емоційну промову про демобілізацію

Маляр вибачилася за емоційну промову про демобілізацію

Фото: скріншот Ганна Маляр вибачилася після скандалу

Колишня заступниця міністра оборони заявила, що їй самій ніяково від того, що сталося в ефірі, але вона продовжує наполягати на тому, що демобілізація неможлива.

Ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр, яка днями потрапила у скандал, вибачилася перед народною депутаткою Інною Совсун, яку в телеефірі довела до сліз під час дискусії про демобілізацію.

Пост із вибаченнями вона опублікувала у Facebook у понеділок, 15 квітня – через чотири дні після ефіру. Маляр заявила, що “не мала морального права так емоційно реагувати”.

“Мене обурив той факт, що народна депутатка Інна Совсун утрималася, тобто не дала свій голос за життєво важливий для країни закон (про мобілізацію – ред.). Але мене це не виправдовує. Я не права. Я прошу вибачення у народного депутата фракції Голос Інни Совсун. Пані Інно, це важке випробування для вас і тисяч українських родин, у кого рідні служать у силах оборони. Я щиро перепрошую і мені самій ніяково від того, що сталося в ефірі. Останні два роки були непростими і попереду не менш складні часи”, – написала Маляр.

При цьому вона знову заявила, що “жодна держава під час війни не демобілізує свої війська”.

“Якби рішення про демобілізацію було зараз ухвалено, то навесні 2025 року ми б мали однозначно програшну позицію, і нам би довелося мобілізовувати набагато більше людей, ніж це відбувається зараз. І кількість загиблих зросла б у рази через “необстріляність” такої маси людей”, – наголосила Маляр.

Таким чином вона вибачилася за скандальний виступ 13 квітня у телеефірі, під час якогопосварилася з Совсун через демобілізацію військових.

Депутатка намагалася наголосити на важливості демобілізації військових і зазначила, що її чоловік воює “на нулі” з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Натомість Маляр постійно перебивала Совсун і повторювала, що демобілізація неможлива.

“А коли він ішов, то знав норму Конституції, що демобілізація неможлива до завершення воєнного стану?” – запитала ексзаступниця міністра.

Маляр продовжувала наголошувати, що в Конституцію було закладено відповідну норму, тож військовослужбовці мали бути готовими до такого розвитку подій.

Після цього Совсун заплакала.

Як відомо, питання демобілізації не розглядали у рамках закону про мобілізацію. Ініціативу хочуть внести на розгляд парламенту окремо.

Джерело