Лущення шкіри від SPF-крему: чому так відбувається та як вирішити цю проблему

Настав сезон активного сонця, а отже, без SPF у щоденному догляді не обійтися. Але нерідко після застосування санскріну на обличчі з'являються ділянки, що лущаться. Чому це відбувається і як уникнути неприємного ефекту?

Сонцезахисні засоби посідають найважливішу роль у щоденній б'юті-рутині, але, на жаль, без нюансів у їхньому використанні не обійтися. Поки одні дівчата скаржаться на липкість і жирний блиск від санскринів, інші стикаються з сухістю і лущенням: і не розуміють, чи пов'язаний такий негативний досвід з конкретним засобом, або ж шкіра загалом так реагує на UV-фільтри, інформує Ukr.Media.

SPF-креми часто викликають лущення. Це відбувається з кількох причин.

  • Багато санскринів містять фізичний фільтр — діоксид титану. За консистенцією цей компонент схожий на порошок, тому на шкіру засоби з ним можуть лягати нерівномірно, викликаючи відчуття нерівності тону обличчя.
  • Нерідко SPF-креми через фільтри мають дуже щільну текстуру, яка насилу розподіляється по обличчю. При нанесенні на суху або зневоднену шкіру такі засоби підкреслюють всі лущення: олійна основа швидко вбирається, а фізичні фільтри осідають на лусочках дерми.
  • За наявності в складі високої концентрації хімічного фільтра санскрин може зневоднювати шкіру. Це теж призводить до утворення на обличчі ділянок із лущенням. Найпопулярніші хімічні фільтри, назви яких можна пошукати в складі засобів, — авобензон, мексорил, тіносорб і октокрилен. Якщо ви підозрюєте, що ваша шкіра погано їх переносить, краще спробувати засоби з фізичними фільтрами.

Якщо з формули прибрати сонцезахисний крем і припустити, що лущення з'явилося не через нього, головними причинами зазвичай виступають нестача вологи і неякісне очищення.

Для того, щоб уникнути подібного ефекту, шкіру необхідно ретельно і регулярно очищати, позбавляючи від мертвих клітин епідермісу. З цією метою оптимально використовувати очищувальні гелі з AHA-кислотами і засоби з ретинолом — словом, догляд з компонентами, які відлущують верхній роговий шар шкіри.

Ексфоліація та догляд за шкірою, що лущиться

За 10-15 хвилин перед використанням сонцезахисту на шкіру рекомендується наносити живильні засоби — олії, креми, сироватки. Або підбирати для денного часу крем не тільки з доглядовими компонентами під тип шкіри, а й такий, що містить UV-фільтри. Це дасть змогу зменшити кількість засобів, що наносяться на обличчя. Має значення і текстура засобу — наприклад, зараз в асортименті деяких брендів з'явилася сонцезахисна вода, яка швидко вбирається і не підкреслює сухі лусочки.

Ще один ефективний метод — додати в санскрін сироватку для обличчя. Це трансформує SPF-крем в емульсію і підвищить його доглядові властивості — а значить, лущення будуть згладжені.

Є думка, що сонцезахисні засоби не можна змішувати з іншими продуктами, адже в цьому разі вони нерівно лягають на шкіру і працюють менш ефективно. Але якщо дотримуватися рекомендованого дозування SPF-засобу (золоте правило про об'єм розміром у 2 пальці) і доповнювати його сироваткою, так можна навіть підвищити шанс на рівномірний розподіл дуже щільного санскріну.

Аналогічний результат можна отримати, якщо нанести на шкіру термальну воду, потім сироватку, і вже після сонцезахисний крем, ця схема вважається класичнішою.

Як розв'язати проблему лущення шкіри від SPF-крему за допомогою сироватки

Звісно, краще не зупиняти свій вибір на засобі, що спричиняє сухість, дискомфорт і лущення, й одразу підібрати інший санскрін. Але якщо хочеться дати "друге життя" SPF-крему, який не підійшов, а не витрачатися одразу на новий продукт (який, у теорії, теж може розчарувати), ці поради можуть стати в пригоді. Головний висновок з такої ситуації один: в ідеалі варто тестувати новий засіб від сонця перед покупкою у форматі пробника, а вже за пару-трійку днів після вдалого використання повертатися в магазин за повнорозмірною версією.

Джерело