Латвія передаватиме Україні дрони та РЛС власного виробництва – посол

Латвія передаватиме Україні дрони та РЛС власного виробництва - посол

Фото: Укрінформ Посол України в Латвії Анатолій Куцевол

Також йде пошук можливостей збільшити кількість українських військових, яких приймають в Латвії на лікування та реабілітацію – до 150-200 на рік.

Латвії зможе передавати Україні дрони та радіолокаційні системи захисту, вироблені в цій країні, у межах військово-технічної співпраці українських і латвійських бізнесів. Про це заявив посол України в Латвії Анатолій Куцевол в інтерв’ю Укрінформу.

“Ми ніколи не забуваємо, що Латвія взяла на себе координацію в межах коаліції дронів для України. Тут йдеться і про військово-технічну співпрацю українських і латвійських бізнесів. Гадаю, з часом ми матимемо більше медійних повідомлень про передавання Україні вироблених у Латвії дронів і радіолокаційних систем захисту”, – зазначив він.

За його словами, розвивається і співпраця з Латвією в коаліції 155-мм снарядів.

“Є й інші сфери співпраці, але їх зараз не можна називати з точки зору безпеки”, – сказав український дипломат.

Він додав, що наразі йде пошук можливостей збільшити кількість українських військових, яких приймають в Латвії на лікування та реабілітацію – до 150-200 на рік. Про це є попередні домовленості, зокрема з міністром охорони здоров’я Латвії.

Нагадаємо, Латвія в межах ініціативи ІТ-коаліції передала Україні комунікаційне обладнання вартістю близько 100 тисяч євро, яке має  забезпечити бригади зв’язком на тактичному рівні.

Повідомлялося також, що Латвія виділить для України 112 млн євро військової підтримки у 2024 році.

Джерело