Китайські кораблі перешкодили Філіппінам доправити припаси рибалкам і військовим

Китайські кораблі перешкодили Філіппінам доправити припаси рибалкам і військовим

Відео 10.12.2023 11:46 джерело Кораблі берегової охорони Китаю застосували водомети й перешкодили філіппінським суднам доставити пальне та продовольство до рибалок та віддаленого форпосту армії Філіппін у спірних водах Південнокитайського моря.

Про це повідомляє Manila Times, передає джерело.

Інцидент стався вранці у неділю, коли три судна з філіппінськими учасниками акції «Різдвяний конвой», які мали намір передати військовим на віддаленому форпосту продукти харчування, засоби першої необхідності та новорічні подарунки, наблизилася до Другої мілини Томаса біля спірних островів архіпелагу Спратлі, що лежить у виключній економічній зоні Філіппін і на яку претендує Китай.

Філіппіни у 1999 році тут, за 200 км від західного філіппінського острова Палаван, навмисно посадили на мілину великий десантний корабель Sierra Madre, на якому створили військовий загін, щоб захиститися від загрози з боку Китаю. Виживання гарнізону повністю залежить від своєчасного постачання припасів, чому китайська сторона всіляко перешкоджає.

«Різдвяний конвой», до якого долучилися близько 100 цивільних активістів, організували група Atin Ito («Це наше») та кілька інших філіппінських патріотичних, екологічних і правозахисних громадських об’єднань, які протестують проти зазіхань Китаю на морські території Філіппін.

Джерело