Кулеба розповів про зміну ставлення Індії до війни в Україні

Кулеба розповів про зміну ставлення Індії до війни в Україні

Фото: Дмитро Кулеба / Twitter Дмитро Кулеба і Субраманьям Джайшанкар

У відносинах Києва і Нью-Делі відбулися позитивні зрушення у порівнянні з першим роком широкомасштабного вторгнення.

Індія змінює своє ставлення до повномасштабної війни РФ проти України. Про це у п’ятницю, 29 березня, розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.

До такого висновку дипломат дійшов в результаті свого дводенного візиту до країни.

“Нещодавня розмова президента України та прем’єра Індії та моя присутність сьогодні в Нью-Делі – наочні свідчення цих змін”, – зазначив Кулеба.

За словами глави МЗС, “можливо, нам в Україні хотілося б, аби ці зміни були швидшими, яскравішими, але в Індії своя зовнішня політика, свої інтереси”.

“Утім, якщо порівняти стан наших відносин у перший рік повномасштабної війни та зараз, то відбулися позитивні зрушення”, – підкреслив дипломат.

Кулеба розповів, що мав відверту і детальну розмову зі своїм колегою Субраманьямом Джайшанкаром, під час якої сторони домовилися, що завдання номер один – повернути рівень співробітництва у торгівлі, політичній сфері на довоєнний.

Як інші завдання, глава МЗС назвав доручення в межах міжурядової комісії працювати над новими проєктами й програмами, аби вивести відносини на новий рівень, а також обговорення Формули миру.

Дипломат пояснив: “Тут важлива не лише участь самої Індії, а й участь тих держав, які будуть у Формулі миру, коли побачать, що там є Індія”.

На переконання Кулеби, Індія усвідомлює, що відносини з Україною мають велике майбутнє, та побачила Київ як важливого партнера, що є дуже важливою новиною і зміною позиції.

“Багато в чому ми одне одного дуже-дуже добре розуміємо, особливо в питанні кордону, тому що індійський кордон теж ставиться під сумнів і вони, так само як і ми, мертво й залізобетонно стоять на позиції, що кордони є недоторканними. Тому точок дотику дуже багато”, – додав глава МЗС.

Нагадаємо, 28-29 березня Дмитро Кулеба перебуває в Індії з візитом на запрошення свого індійського колеги Субраманьяма Джайшанкара.

Раніше повідомлялося, що особлива увага під час переговорів в Індії була приділена Формулі миру і наступним крокам на шляху її імплементації.

Джерело