Кулеба назвав стратегічну мету Росії

Кулеба назвав стратегічну мету Росії

Фото: Getty Images Дмитро Кулеба під час візиту до Індії

Росія може напасти на НАТО за умови, якщо вона дійде висновку, що відповідь Альянсу не буде “адекватною”, зазначив очільник МЗС.

Стратегічною метою країни-агресора Росії є не лише завоювання України, а відновлення слави СРСР на міжнародній арені. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю для The Times of India.

За його словами, “майбутнє російського імперіалістичного проєкту залежить від України”.

“Я не знаю, коли, але Росія може напасти на НАТО за однієї умови. Якщо вона дійде висновку, що відповідь НАТО не буде адекватною. Росія зможе використати розбіжності всередині Альянсу, щоб не отримати негайної та нищівної відповіді від НАТО. Усі мають розуміти, що стратегічною метою Росії є не просто завоювання України – це відновлення слави Радянського Союзу на міжнародній арені. Путін навіть сказав, що розпад Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою XX століття”, – заявив Кулеба.

Він висловив переконання, що Москва не згодна з незалежністю країн Центральної Азії і розглядає їх як колишні провінції.

“Отже, майбутнє російського імперіалістичного проєкту залежить від України. Коли Росія програє цю війну, їй доведеться прийняти нову політичну модель, яка не передбачає імперіалістичної експансії. Якщо Росія не зазнає поразки в Україні, то Путін надихнеться своїм успіхом і рушить у країни НАТО”, – резюмував міністр.

Раніше Володимир Путін відзначився цинічною заявою, що у 2014 році війну в Україні начебто почали США, а не Росія, яка анексувала український Крим і почала гібридну війну на Донбасі.

Джерело