Кулеба назвав головні завдання для України та союзників на 2024 рік

Кулеба назвав головні завдання для України та союзників на 2024 рік

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Кожна оборонка окремої країни сама не впорається з задачами і викликами, який створює російський оборонний комплекс, вважає очільник МЗС.

Головним викликом, як для України, так і її союзників у прийденьому році стане вибудова потужної оборонної індустрії аби протистояти російській агресії. Про це у п’ятницю, 15 грудня, в ефірі телемарафону заявив міністр закордонних справ України Дмито Кулеба. 

“Санкції – це важливо але зараз найважливіший трек – це оборонні індустрії. Чому я на кожному кроці, при кожній можливості з партнерами про це говорю, тому що нам потрібно створити цілісний простір оборонних індустрій країн, як мінімум, Європейського союзу і України плюс США, Канада”, – сказав Кулеба.

Він зазначив, що це надзвичайно непросте завдання.

“Але основна проблема в тому, що кожна оборонка окремої країни сама не впорається з задачами і викликами, який створює російський оборонний комплекс”, – підкреслив дипломат. 

Виходячи із викликів, Кулеба підкреслив, що головними завданнями на 2024 рік мають стати: санкції, зміцнення оборони. 

“Тому наша політика наступного року – максимальне обмеження доступу російської оборонки до технологій та сировини, а також нарощування співробітництва між оборонними індустріями України та наших країн-партнерів. Під співробітництвом я маю на увазі спільне виробництво і снарядів, і запчастин. Це два треки, які будуть ключовими в нашій роботі для того, щоб на політичному рівні це все рухалося”, – заявив Кулеба.

Раніше Кулеба наголосив на тому, що думка про те, що з Росією можна домовитися про мир – помилкова. 

Російський Кінгісеппський машинобудівний завод KMZ в Санкт-Петербурзі представив ударний морський безпілотник ББКН (абервіатура від рос. “быстроходный безэкипажный катер-носитель”) Одуванчик, що виконаний за схожою до українських дронів конструкцією. 

Джерело