Куйбишевський НПЗ повністю зупинився після атак дронів – ЗМІ

Куйбишевський НПЗ повністю зупинився після атак дронів - ЗМІ

Фото: Російські ЗМІ Куйбишевський НПЗ раніше зупинив CDU-5, одну з двох установок первинної переробки, а згодом CDU-5

Зупинка його роботи посилює труднощі російського нафтопереробного сектора, зазначає Reuters.

Куйбишевський нафтопереробний завод в Самарі (РФ) зупинив все виробництво у зв’язку проблемами після атаки українського безпілотника того тижня. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

Куйбишевський НПЗ, що належить Роснафті, раніше зупинив CDU-5, одну з двох установок первинної переробки, вивівши з ладу половину своєї потужності. Джерела повідомили, що CDU-4 не постраждав від атаки дрона, проте через технічний зв’язок із пошкодженим CDU-5 не зміг працювати без нього.

Зупинка його роботи посилює труднощі російського нафтопереробного сектора, бо необхідність екстреного ремонту після численних атак дронів ускладнила постачання, зазначає ЗМІ.

Інформагентство зазначає, що близько 14% нафтопереробних потужностей Росії зупинено атаками дронів, зокрема й Куйбишевський НПЗ. Країна цього місяця збільшила імпорт бензину із сусідньої Білорусі, щоб вирішити проблему можливого браку палива.

Росія також заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з 1 березня, щоб спробувати запобігти зростанню внутрішніх цін на паливо.

Три джерела стверджують, що труднощі російських НПЗ дещо полегшилися, бо відновилася робота на одному з агрегатів Рязанського нафтопереробного заводу, який набагато більший за Куйбишевський НПЗ.

Як відомо, 23 березня на нафтопереробному заводі поблизу міста Новокуйбишевськ Самарської області РФ пролунав вибух, а потім розпочалася пожежа. За попередніми даними, завод був атакований безпілотником.

Додамо, що з початку року було атаковано 13 російських НПЗ. Удари дронів призвели до найбільшого у році тижневого зростання глобальної ціни на нафту.

Джерело