Кредити в криптовалюті: де можна оформити і на яких умовах?

Крипто-займ – це можливість як взяти, так і позичити активи за комісію або відсотки. Щоб оформити кредит і одразу використовувати ці кошти для інвестування, ви можете внести заставну суму через криптобіржу або програму кредитування DApp DeFi. Важливо відстежувати курс Солана, Біткоіна та інших монет, які використовуються як застава, на випадок зниження вартості застави нижче за певний рівень. У такому разі потрібно поповнити заставу, щоб уникнути ліквідації. Повернути заставну суму можна після погашення позики та виплати відсотків за нею.

На крипторинці те, скільки зараз коштує Bitcoin, привертає увагу багатьох трейдерів, які хочуть встигнути заробити. Якщо ви не бажаєте виймати свої монети з активних позицій, можна розглянути беззаставні флеш-кредити, які потрібно погашати у тій самій транзакції. Якщо позичальник не зміг цього зробити, то кредитну операцію буде скасовано до її підтвердження. Криптокредитування – це спрощений та автоматизований процес позик.

Де взяти в кредит криптовалюту: централізовані майданчики

CeFi або централізовані платформи мають достатній авторитет, оскільки вони беруть на себе повний контроль процесу кредитування. Для початку роботи вам доведеться пройти верифікацію. Це відкриває доступ до відносно невисоких ставок по криптопозиках, захищає активи користувачів за рахунок страхування та зберігання крипти на холодних гаманцях. Займаючи Solana coin, Bitcoin, Ethereum чи інші монети на централізованих сервісах, відсотки кредиту становитимуть до 8% річних.

Перевірка KYC/AML надає платформам всі необхідні дані щодо користувачів. Якщо вас влаштовує зараз ціна Solana або іншої крипти, ви можете укласти кредитну угоду на умовах майданчика. Забезпечені позики – більш безпечний варіант для кредитора, що дозволяє сервісу пропонувати позичальникам низькі відсоткові ставки. Перед тим як зайняти криптовалюту, необхідно оцінити заставний коефіцієнт LTV. Він демонструє співвідношення між сумою позики та вартістю заставного капіталу за Solana, Bitcoin, Ripple або іншими активами. Показник представлений у відсотках.

DeFi-майданчики відрізняються від централізованих тим, що не потребують ідентифікації особи. Проте відсотки кредитування – вищі: до 18% річних. Принцип позики в криптовалюті на таких сервісах відрізняється від CeFi. Контроль процесу здійснюється набором протоколів, що базуються на розумних контрактах. У свою чергу, смарт-контракти допомагають автоматизувати процес розподілу кредитів, виплату відсотків та погашення позики.

Якими можуть бути відсоткові ставки у криптопозиці?

  • Фіксовані.

У цьому випадку ви займаєте BTC, DOGE, SOL валюту або іншу, і протягом дії кредиту вам нараховують однаковий відсоток. Інакше кажучи, з вас знімається фіксована сума. Враховуйте, що така відсоткова ставка може застосовуватись до всього терміну кредитування або лише до окремої його частини.

  • Плаваючі.

Залежно від того, як коливається курс SOL, BTC, ETH та інших валют, буде змінюватися плаваюча відсоткова ставка. Зверніть увагу, що сума може коригуватись без будь-яких попереджень.

Кредити в криптовалюті з фіксованою ставкою можуть передбачати вищий відсоток. Однак, це ваша страховка від непередбачених змін ринку. Плаваючий відсоток спочатку може бути нижчим, але ви не знаєте, як він може змінитися в майбутньому – стати нижче або суттєво зрости. Заздалегідь ознайомтеся з умовами на вибраній платформі, оскільки існують й інші види відсоткових ставок.