Конференція з відновлення України запустила проєкти на 16 млрд євро

Конференція з відновлення України запустила проєкти на 16 млрд євро

Фото: Інтерфакс-Украина Підбито підсумки Конференції з відновлення України в Берліні

Підписано понад 110 угод у сфері бізнесу, а також створено Консультативну раду з питань бізнесу, щоб сприяти залученню приватного сектору до відновлення та відбудови України.

Конференція з відновлення України в Берліні (URC2024) розширила кількість вимірів такого відновлення до чотирьох – бізнес, євроінтеграція, громади та людський капітал. Про це повідомив державний секретар МЗС ФРН Томас Баггер нацеремонії закриття конференції, передає Інтерфакс-Україна.

“16 млрд євро – оціночна вартість проєктів, які були започатковані на конференції”, – зазначив він.

За словами міністра економіки України Юлії Свириденко, найближчим часом Мінекономіки підіб’є підсумки й уточнить приблизний розподіл цієї суми за напрямами.

Міністр зазначила, що на заході було три тисячі учасників, підписано понад 110 угод у сфері бізнесу, а також створено Консультативну раду з питань бізнесу, щоб сприяти залученню приватного сектору до відновлення та відбудови України.

Свириденко наголосила, що однією з головних тем і пріоритетом для українського уряду було енергетичне питання, оскільки за підсумками останніх російських обстрілів Україна втратила 50% своїх енергетичних потужностей.

“Україна підписала кілька угод, спрямованих на просування відновлюваних джерел енергії, на постачання газотурбінних і газопоршневих установок. Тому я думаю, що це одна з найважливіших речей, що ця конференція дає результати в галузі енергетики”, – розповіла міністр.

Вона додала, що також було сформовано “Альянс навичок для України” на EUR700 млн в умовах структурного безробіття та 6,5 млн українців за кордоном.

Нагадаємо, Міністерство економіки представило 95 інвестиційних проєктів на близько 27 млрд доларів під час конференції з відновлення України в Берліні.

Раніше повідомлялося, що для українських малих і середніх підприємств Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) запускає кредитну програму загальним бюджетом понад 1 млрд євро.

Джерело