Клірик УПЦ МП отримав підозру за провокації у Києво-Печерській лаврі

Клірик УПЦ МП отримав підозру за провокації у Києво-Печерській лаврі

Фото: СБУ Ієродиякон отримав підозру

Ієродиякон дистанційно координував свої дії з прокремлівським блогером Анатолієм Шарієм, який підозрюється у державній зраді.

Служба безпеки України повідомила про підозру клірику УПЦ МП – одному з найближчих соратників митрополита Павла (Лебедя), який організовував провокації в Києво-Печерській лаврі навесні 2023 року. Про це спецслужба повідомила у п’ятницю, 9 лютого.

Вказано, що під виглядом акцій протесту клірик сподівався максимально розхитати суспільно-політичну обстановку в Києві.

“Для цього він дистанційно координував свої дії з прокремлівським блогером Шарієм, який підозрюється у державній зраді. Зокрема, як з’ясувало розслідування, ворожий пропагандист “інструктував” ієродиякона щодо запису та поширення провокативних відео штучних заворушень біля Лаври”, – йдеться у повідомленні.

Зняті стрими, як уточнюють в СБУ, підхоплювали російські телеканали та інтернет-ресурси для поширення викривленої інформації про внутрішню обстановку в Україні, зокрема для міжнародної аудиторії.

Крім того, за даними спецслужби, у листуваннях з вірянами клірик виправдовував збройну агресію РФ проти України та вихваляв військово-політичне керівництво країни-агресора. При цьому фігурант регулярно намагався дискредитувати Сили оборони, зокрема захисників Маріуполя.

Ініційована СБУ судова експертиза підтвердила факти його підривної діяльності.

Під час обшуків за місцем перебування клірика виявили комп’ютерну техніку, понад десять мобільних телефонів і майже 300 сім-карток із доказами злочинних дій.

Фігуранту повідомили про підозру за статтею про виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч.1 ст.436-2 КК України).

Раніше стало відомо, що СБУ провела обшуки у Києво-Печерській лаврі. Стверджувалось, що працівники Служби прийшли до священнослужителя, що координував постановочні акції протесту.

Митрополиту Павлу продовжили термін запобіжного заходу

Джерело