Ізраїль і ХАМАС близькі до нового перемир’я – Reuters

Ізраїль і ХАМАС близькі до нового перемир’я – Reuters

18.12.2023 04:37 джерело Ізраїль і ХАМАС ведуть активні перемовини про оголошення нового тимчасового режиму припинення вогню у війні в секторі Гази.

Як повідомляє джерело, про це із посиланням на поінформовані джерела у Єгипті пише Reuters.

“Два джерела в органах безпеки Ізраїлю розповіли, що Ізраїль і ХАМАС відкриті до нового перемир’я та звільнення заручників, однак між ними залишаються неузгодження стосовно того, як запровадити режим припинення вогню”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Єгипет та Катар, які раніше домовилися про тижневе припинення вогню й звільнення заручників, передумовою для початку нових перемовин виставляють доставку допомоги Палестині й відкриття прикордонного пункту пропуску Керем Шалом.

За даними Ізраїлю, вантажу допомоги уже дозволили в’їхати до сектору Гази, хоча спершу цю інформацію заперечували у Єгипті.

Водночас ХАМАС наполягає на створенні переліку заручників, яких має бути звільнено в односторонньому порядку. Ізраїль також мусить відвести свої сили за певні визначені лінії. “Хоча Ізраїль погодився на створення ХАМАСом переліку, за словами джерел, він вимагає встановити кінцевий термін та ознайомитися з переліком до того, як погоджуватися на час й тривалість припинення вогню”, – стверджує Reuters.

Джерело