Із-за кордону не повернулися 500 чоловіків, що виїхали за листами МКІП

Із-за кордону не повернулися 500 чоловіків, що виїхали за листами МКІП

Фото: ДПСУ Національна поліція порушила кримінальну справу стосовно кожного з цих випадків, заявили в МКСК (ілюстративне фото)

Радник голови МКСК Дмитро Золотухін зазначає, що в Україні не ухвалений закон, що криміналізував би неповернення громадянина призовного віку.

Півсотні чоловіків, які виїхали за кордон завдяки листам-пропозиціям Міністерства культури та інформаційної політики в 2024 році, так і не повернулися назад. Про це заявив радник міністра культури з питань стратегічних комунікацій та міжнародної співпраці Дмитро Золотухін на своїй Facebook-сторінці.

“Тільки за 2024 рік (здебільшого за його першу половину, коли законодавство про мобілізацію було посилене) з-за кордону не повернулося більше 500 чоловіків, які виїхали за допомогою листів-пропозицій МКІП”, – написав посадовець.

Національна поліція порушила кримінальну справу стосовно кожного з цих випадків, заявив Золотухін.

За його словами, МКСК надсилає листи-пропозиції до Державної прикордонної служби, яка і пакету супроводжуючих документів.

“Якщо всіх документів немає, то дозвіл ДПСУ надати не можуть, а отже, і МКСК листа направляти не будуть, бо такий протокол”, – підкреслив Золотухін.

Радник міністра зауважив, що сьогодні не існує жодного документа, який би регламентував право ухвалює рішення про доцільність перетину кордону. За його словами, в Україні не ухвалений закон, який би криміналізував факт неповернення громадянина України призовного віку з-за кордону.

Золотухін висловив своє бачення шляхів розв’язання цієї проблеми, а саме пропонує:

  • криміналізувати неповернення, а не факт перетину кордону;
  • запровадити процедуру звітування за результатами виїзду (зокрема, скільки коштів зібрано, кому передано, які меседжі озвучено на заходах тощо);
  • унормувати практику надання листів-пропозицій, розширивши коло органів влади, що можуть їх видавати.

Нагадаємо, тепер пропуск через кордон українців-чоловіків віком від 18 до 60 років, які перевозять медичні вантажі, гуманітарну допомогу, здійснюватиметься на загальних підставах.

Названо найпопулярніші напрямки для нелегального перетину кордону

Джерело