Італія може передати ракети Storm Shadow Україні – ЗМІ

Італія може передати ракети Storm Shadow Україні - ЗМІ

Фото: mbda-systems.com Ракети Storm Shadow

Дев’ятий пакет озброєнь для України міститиме не лише систему ППО Samp-T, а й партію ракет великої дальності Storm Shadow.

Італіяу черговому пакеті військової допомоги може передати Україні далекобійні ракети Storm Shadow. Про це повідомляє італійська газета Fatto Quotidiano.

Зазначається, що дев’ятий пакет озброєнь для України, який міністр оборони Гвідо Крозетто представить парламенту до кінця місяця, міститиме не лише систему ППО Samp-T, а й партію ракет великої дальності Storm Shadow, здатних потенційно потрапити на російську землю.

Ракети Storm Shadow – це далекобійні авіаційні крилаті ракети класу “повітря-земля”, розроблені спільними зусиллями Франції та Великобританії. Французькі аналоги звуться Scalp. Мають дальність понад 560 кілометрів, що дозволяє їм вражати цілі далеко поза ворожою ППО. Оснащені сучасною системою TERCOM (Terrain Contour Matching) та GPS-навігацією, що забезпечує високу точність ураження. Мала радіолокаційна видимість ускладнює їх виявлення ворожими радарами. Ракети можуть бути запрограмовані на атаку різних цілей, включаючи бункери, системи ППО та мости.

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали, що Італія долучилася постачання ракет Україні. Йдеться про ракети SCALP EG/Storm Shadow.

Як повідомлялося, торік Великобританія передала Україні певну кількість далекобійних крилатих ракет Storm Shadow.

Джерело