ISW прогнозує, що Крим втратить роль плацдарму для армії Росії

ISW прогнозує, що Крим втратить роль плацдарму для армії Росії

Фото: U.S. Army Захід давно підтримує право України завдавати ударів по російських військових об’єктах в тимчасово окупованому Криму

Аналітики вбачають корисний ефект від зусиль України на послаблення російської системи ППО на півострові.

Подальші удари України по системах російської ППО в Криму та недавно переміщених засобах, імовірно, зроблять півострів непридатним для ролі плацдарму російських військ. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Аналітики ISW нагадали про заяви очільника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про те, що російські війська розмістили в Криму систему протиповітряної оборони С-500 (модернізовану версію С-300) для зміцнення “парасолі” ППО над Кримом. Буданов додав, що РФ раніше не використовувала ЗРК С-500 у бойових діях.

Видання Forbes повідомило, що аеродром Бельбек в тимчасово окупованому Криму стає пасткою, що виснажує російську ППО. Forbes полічив, що внаслідок лише недавніх ударів ЗСУ могли знищити елементи чотирьох або п’яти батарей С-400, хоч російські військові мають понад 50 батарей С-400.

У соцмережі Х з’явилися дані OSINT-аналітиків зі свіжими супутниковими знімками. На них видно, що російські війська розмістили 17 барж біля Керченського мосту, який з’єднує тимчасово окупований Крим з Краснодарським краєм РФ.

Експерти ISW, аналізуючи усі поточні зусилля України, спрямовані на послаблення російської системи ППО в Криму, припускають, що такі заходи можуть мати корисний ефект. Наслідком української кампанії може стати залучення більшої кількості російських засобів ППО в Криму, що знову робить їх вразливими для подальших ударів України.

ISW вже оцінював, що ЗСУ, можливо, проводять організовану кампанію зусиль задля послаблення російської системи ППО, що могло б дозволити Україні більш ефективно використовувати пілотовану авіацію, зокрема винищувачів F-16, в довготерміновій перспективі.

Захід давно підтримує право України завдавати ударів по російських військових об’єктах в тимчасово окупованому Криму. ЗСУ могли б повторити свої успішні удари по військових об’єктах і на території РФ, якби Захід схвалив такі удари в російському тилу, а не тільки подовж кордону, вважають аналітики.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЗСУ знищили 28 кораблів/катерів та один підводний човен окупантів.

ЗСУ знищили російські радари у Криму

Джерело