Історичний крок: Зеленський і Мелоні обговорили майбутнє рішення Євроради

Історичний крок: Зеленський і Мелоні обговорили майбутнє рішення Євроради

Фото: Скріншот Зеленський зкоординував з Мелоні позиції

Український президент і італійський прем’єр зкоординували позиції напередодні ухвадення рішення щодо початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

Президент Володимир Зеленськийпід час телефонної розмови з прем’єр-міністром Італії Джорджею Мелоні зкоординував позиції напередодні саміту Європейської ради. Про це глава держави повідомив у середу, 13 грудня, в Telegram.

Зеленський та Мелоні також обговорили прогрес України у виконанні рекомендацій ЄС, необхідних для ухвалення рішення про початок переговорів про вступ.

“Розраховую, що лідери ЄС визнають зусилля України і зроблять цей історичний крок. Україна виконала свою частину роботи і довела, що може досягати величезних результатів, попри безпрецедентні виклики”, – написав Зеленський.

Він зазначив, що вірить, що єдність переможе на саміті і Євросоюз підтвердить свою силу та лідерство.

Також президент України та прем’єр Італії обмінялися думками щодо імплементації “формули миру” та підготовки до Глобального саміту миру.

Нагадаємо,14–15 грудня у Брюсселі відбудеться саміт глав 27 країн-членів Європейського союзу, на якому буде ухвалюватися рішення щодо початку переговорів про вступ України та виділення їй фінансової допомоги.

Найголовнішою загррозою наразі є Угорщина, прем’єр-міністр якої, Віктор Орбан, заявив, що переговори про вступ України до ЄС “не на часі”.

Раніше Зеленський заявив, що Україна не має “плану Б” на випадок, якщо не буде позитивного рішення про початок переговорів щодо вступу.

Джерело