Інцидент із зерном: Україна вимагає притягнути винних до відповідальності

Інцидент із зерном: Україна вимагає притягнути винних до відповідальності

Фото: скриншот Поляки на кордоні висипали зерно з українських фур

Посол зазначив, що польські органи влади “мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин”.

Посол України в Польщі Василь Зварич заявив, що українська сторона вимагає знайти і притягнути до відповідальності осіб, причетних до висипання зерна з опломбованих вантажівок, які рухалися транзитом через Польщу до Литви.

За його словами, після отримання інформації про розсипане польськими фермерами зерно з українських вантажівок, які були опломбовані після відповідних митних процедур і рухалися транзитом до Литви, посольство і генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулося до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом цього злочину.

Він додав, що польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури. Українські дипломати перебувають на прямому звʼязку з водіями цих вантажівок.

“Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації. Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності”, – заявив Зварич.

Посол зазначив, що польські органи влади “мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому”.

Нагадаємо, фермери, які продовжують блокувати кордон з Україною, зупинили три українські вантажівки та висипали з них зерно, яке везли на експорт. Фермери відібрали проби висипаного зерна та нібито мали надати їх на перевірку на вміст заборонених речовин.

Джерело