Єврорада розгляне чотири питання щодо України, ключові — початок перемовин про вступ та посилення обороноздатності

Лідери ЄС на засіданні Євроради 14-15 грудня розглянуть чотири важливих питання щодо України, ключовими з них є початок перемовин про вступ України до ЄС та фінансування військової допомоги для нашої держави.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Делегація України приділить ключову увагу переговорів та виступів у Брюсселі чотирьом пріоритетним рішенням щодо України, які очікуються цього тижня.

  • рішення Європейської Ради щодо відкриття переговорів про вступ України до ЄС,
  • схвалення довгострокової програми підтримки України на 2024-2027 роки,
  • фінансування військової допомоги для нашої держави,
  • ухвалення 12 пакету санкцій ЄС проти рф», — йдеться в повідомленні.

З чотирьох законів, які Україна мала ухвалити відповідно до доповіді Єврокомісії до березня 2024 року, три, за словами Дмитра Кулеби, були ухвалені парламентом і підписані Президентом.

«Четвертий закон вже зареєстрований у парламенті та буде ухвалений. Ми розраховуємо, що ЄС ухвалить рішення про відкриття переговорів про членство України на саміті Європейської Ради вже за кілька днів», — розповів міністр.

За словами Дмитра Кулеби, другим пріоритетом стане наповнення Українського фонду (Ukraine Facility), який забезпечить надійну та довгострокову підтримку ЄС для України на 2024-2027 роки.

«Ще однією важливою темою стане забезпечення наповнення Європейського Фонду миру, щоб Європейський Союз був здатен і надалі надавати Україні необхідну зброю та боєприпаси, посилювати обороноздатність нашої держави в її боротьбі проти російської агресії», — підкреслив глава МЗС України.

Четвертим пріоритетом стане ухвалення 12-го пакету санкцій ЄС задля обмеження можливостей росії продовжувати агресію.

Джерело