Європейська рада погодила призначення керівників ключових інституцій ЄС

Європейська рада погодила призначення керівників ключових інституцій ЄС

28.06.2024 02:22 джерело Європейська рада сьогодні вночі погодила кандидатури до призначення на керівні посади у ключових інституціях ЄС.

Про це під час пресконференції за підсумками першого дня роботи саміту ЄР повідомив її президент Шарль Мішель, передає джерело.

«Завдання виконано. Європейська рада мала розглянути важливу тему сьогодні, і ми це зробили.  Для мене велика честь оголосити результати рішення Європейської ради, що були прийняті сьогодні вночі.  Із задоволенням повідомляю, що на наступний інституційний цикл  Антоніу Кошта обраний президентом Європейської ради,  Урсула фон дер Ляєн  є кандидатом до призначення на посаду керівниці Європейської комісії на наступний інституційний цикл,  а Кая Каллас запропонована на посаду Високого представника ЄС», – сказав Шарль Мішель.

Урсула фон дер Ляєн висловила вдячність лідерам країн ЄС за підтримку її номінації до призначення на новий термін на посаду президента Єврокомісії.

«Це буде другий мій термін на посаді президента Європейської комісії. Я дуже вдячна та захоплена розділити цей дуже особливий момент з Антоніу Коштою, наступним президентом Європейської ради, і з моєю дорогою подругою Каєю Каллас, яка представлена на посаду високого представника ЄС/віцепрезидента в наступному складі Єврокомісії. Для мене це означає, що я буду прагнути отримати рішення Європейського парламенту щодо мого призначення, після представлення моїх політичних орієнтирів на наступні п'ять років. Тож ми маємо зробити ще один крок вперед», – сказала фон дер Ляєн.

Джерело