ЄС закликав владу Грузії припинити утиски проти громадянського суспільства країни

ЄС закликав владу Грузії припинити утиски проти громадянського суспільства країни

Заява 13.06.2024 00:26 джерело Євросоюз висловив жаль щодо дій влади Грузії, спрямованих на подавлення громадянського суспільства, і закликав припинити кампанію дезінформації у Грузії проти ЄС та європейських цінностей.

Як повідомляє джерело, про це йдеться у заяві речника ЄС щодо подій в Грузії, повний текст якої оприлюднений сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз висловлює жаль з приводу зростаючої кількості повідомлень про акти залякування, погроз та фізичних нападів на представників громадянського суспільства, на політичних лідерів, громадських активістів та журналістів у Грузії. ЄС знову закликає владу Грузії покласти край цьому негативному розвитку та провести ретельне та своєчасне розслідування задокументованих актів насильства та залякування», – йдеться у документі.

ЄС також звернувся до політичних акторів Грузії із закликом утримуватися від вживання мови, яка може надалі підживлювати екстремальну поляризацію в цій країні.

Як зазначається у заяві, ЄС залишається глибоко занепокоєним широко поширеною в Грузії дезінформацією про Європейський Союз та про його цінності. Речник закликав владу грузії утримуватися від заяв, які є хибними, та не відповідають заявленим європейським прагненням Грузії, мають негативний вплив на відносини Грузії з ЄС та його країнами-членами.

«Наразі ЄС зважає на варіанти відповіді на ухвалення Закону «про прозорість зовнішнього впливу» та на інші дії, що підривають демократію та верховенство права в Грузії. Ми закликаємо уряд повернутися на європейський шлях. Країни ЄС продовжують стояти поряд із народом Грузії та з вибором його переважної більшості на користь демократії та європейського майбутнього Грузії», – наголосив речник Євросоюзу.

Як повідомляв джерело, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу», попри протести та зростання напруженості у країні. 18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним. Парламент країни 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.

Джерело