ЄС перед самітом щодо України розблокував €10 млрд для Угорщини

ЄС перед самітом щодо України розблокував €10 млрд для Угорщини

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Угорщина тепер зможе подавати квитанції про проект ЄС і отримати відшкодування близько 10,2 мільярда євро.

Євросоюз вирішив розблокувати понад 10 мільярдів євро допомоги для Угорщини, заморожених через проблеми з верховенством права, напередодні вирішального саміту у Брюселі щодо України. Про це йдеться у заяві на сайті Єврокомісії.

Ця сума близько третини від загальної суми в 30 мільярдів євро, яку ЄС вирішив заморозити рік тому через проблеми з верховенством права та хабарництвом. Тепер Угорщина зможе подавати квитанції про проект ЄС і отримати відшкодування близько 10,2 мільярда євро відповідно до того, як розподіляються кошти блоку.

Зазначимо, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбана, наполягав на тому, щоб Будапешту передали ці кошти, перш ніж він розгляне можливість підтримки пакету підтримки ЄС у розмірі 50 мільярдів євро для України. Проте, поки що невідомо, чи таке часткове розморожування коштів пом’якшить його позицію щодо вступу України.

Офіційні особи ЄС надіються, що решта фінансування Угорщини зв’язана достатньо, щоб тримати Орбана під контролем.

Інші умови, які Угорщина повинна виконати, для передачі їй приблизно 21 мільярда євро, включають зменшення хабарництва, підвищення прозорості державних закупівель, захист прав ЛГБТ та академічної свободи та пом’якшення політики надання притулку.

Раніше Єврокомісія відмовилася розморозити 10 млрд євро для Угорщини і чекає останнього кроку з боку Будапешта, щоб розблокувати доступ до коштів, заморожених після того, як прем’єр-міністр Віктор Орбан завдав шкоди демократичній системі стримувань та противаг. 

Нагадаємо, Угорщина заявила, що погодиться не накладати вето на пропозицію Євросоюзу щодо виділення фінансування для України в розмірі 50 мільярдів євро, але Брюссель має розморозити призначені для Угорщини 30 мільярдів євро.

Джерело