Японія передасть Україні “ґрунтову броню” для захисту енергетики

Японія передасть Україні "ґрунтову броню" для захисту енергетики

Фото: Соцмережі (ілюстративне фото) Японії передасть 1800 габіонів для фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури в різних областях України

Габіони розповсюдять по всіх лінійно-виробничих управліннях Оператора ГТС, зазначили в Міненерго України.

Україна одержить від Японії 1800 габіонів для фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури в різних областях України. Зокрема, вже 320 з них доставлені. Про це повідомляє Міненерго України в понеділок, 12 лютого.

“Ви щоденно захищаєте важливі об’єкти та продовжуєте працювати попри удари Росії. Я радий бачити, що перші габіони, які в Японії ми називаємо “ґрунтова броня”, уже прибули до вас. Ці габіони довели свої високі противибухові якості та використовуються японськими Силами самооборони. Позиція Японії щодо підтримки вашої країни не похитнеться, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну та її народ до перемоги і надалі”, – наголосив посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що раніше Україна від Японії отримала автотрансформатори, газові турбіни та допомогу в захисних спорудах.

Японія також є партнером України у реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського, важливими складовими якої є енергетична, радіаційна та ядерна безпека.

Габіони будуть розповсюджені по всіх лінійно-виробничих управліннях Оператора ГТС України. Особливо важливими вони будуть у прифронтових регіонах.

Решту габіонів Оператор ГТС одержить найближчим часом. Захисні споруди будуть встановлюватися зараз же після прибуття на об’єкти для посилення захисту від можливих ворожих атак.

Як ми вже писали, Японія придбала для України великогабаритне обладнання загальною потужністю близько 200 МВт: п’ять газотурбінних установок і сім великих трансформаторів. 

Японія та ООН закупили 70 тонн ліків для пологових будинків України

Джерело