Японія і країни АСЕАН поглиблять безпекову співпрацю для протидії впливу Китаю

Японія і країни АСЕАН поглиблять безпекову співпрацю для протидії впливу Китаю

Заява 17.12.2023 11:26 джерело Японія та Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) домовилися поглибити безпекову та економічну співпрацю на тлі зростання у регіоні викликів, пов’язаних із агресивними діями Китаю.

Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн за підсумками саміту в Токіо, присвяченому 50-річчю їх відносин, передає джерело із посиланням на Kyodo.

Сторони пообіцяли активізувати співпрацю в галузі безпеки на морі, зміцнити ланцюжки поставок, сприяти сталим енергетичним практикам і розширювати міжлюдські обміни в різних секторах.

Лідери країн також оголосили про запуск нової ініціативи для автомобільної промисловості наступного покоління та розробку стратегій, які дозволять АСЕАН і надалі залишатися головним центром виробництва й експорту авто.

Серед нових зусиль стимулювання економіки в регіоні, що швидко розвивається, є підтримка цифрових стартапів та прискорення державних і приватних інвестицій для досягнення декарбонізації.

Після завершення саміту прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда заявив про сильну взаємну довіру між Японією та країнами АСЕАН, а президент головуючої в об’єднанні Індонезії Джоко Відодо додав, що сторони підтримуватимуть мир і стабільність у регіоні, дотримуючись міжнародного права.

Зазначається, що останнім часом Токіо, намагаючись протистояти посиленню впливу Пекіна, зміцнює свої зв’язки з країнами, що розвиваються, – «Глобальним півднем», включаючи й членів АСЕАН.

Джерело