Яку користь для волосся може принести насіння льону

У наші дні лляне насіння є улюбленцем оздоровчого світу. Воно є гарним джерелом білка і клітковини, допомагає поліпшити рівень холестерину і знизити кров'яний тиск. А чи знаєте ви, що цей інгредієнт може бути корисним для вашого волосся за умови прийому всередину і, можливо, навіть за умови місцевого застосування?

Основні переваги

Насіння льону багате на омега-3 жирні кислоти з протизапальними властивостями, які можуть допомогти поліпшити подразнення, почервоніння і запалення шкіри голови. Лляне насіння також може допомогти зберегти волосся густим, блискучим, збільшити його об'єм і еластичність, інформує Ukr.Media.

Ті, у кого сухе і пошкоджене волосся або подразнення шкіри голови, найбільше виграють від лляного насіння. За умови прийому всередину його можна використовувати щодня; місцеве застосування має бути більш щадним.

Насіння льону добре працює з інгредієнтами, які багаті на антиоксиданти, такі як зелений чай, вітамін С і ресвератрол. Змішування його з іншими рослинними оліями, такими як олія огірочника і примули вечірньої, також може бути корисним для тих, хто намагається споживати велику кількість рослинних жирних кислот омега-3.

Немає якихось інгредієнтів, які можуть негативно взаємодіяти з лляним насінням або лляною олією.

Лляне насіння для волосся

Лляне насіння і лляна олія є гарною частиною здорової дієти для волосся за умови прийому всередину і місцевого застосування.

Має сильну протизапальну дію

Продукт є відмінним рослинним джерелом омега-3 жирних кислот, зокрема альфа-ліноленової кислоти або ALA, які добре відомі своїми протизапальними властивостями. Системне зменшення запалення може сприяти оздоровленню волосяних фолікулів, у той час як місцеве застосування лляної олії може допомогти заспокоїти подразнення шкіри голови, особливо за наявності екземи або псоріазу.

Багате на антиоксиданти

Зокрема, насіння льону містить велику кількість лігнанів — сполук, що містяться у рослинах, які багаті на клітковину. Лігнани мають дуже високі антиоксидантні властивості і зберігають волосся густим, блискучим, а також можуть збільшити його об'єм і еластичність.

Лляна олія також багата на вітамін Е, ще один антиоксидант, який дуже подобається нашій шкірі голови, а також може зменшити шкідливий вплив вільних радикалів і сприяти зміцненню здорових волосяних фолікулів.

Забезпечує велику кількість вологи

Це перевага, особливо для лляної олії, оскільки вона дуже поживна і зволожуюча. Також вона може допомогти боротися з сухістю волосся.

Як використовувати

Кращий спосіб використовувати лляну олію для волосся — вживати її всередину. Зазвичай, добова доза від 100 до 500 мг була б вигідною. Її також можна або втирати у шкіру голови, або періодично використовувати у якості маски для волосся.

Джерело